Telefony a hodinkami v České spořitelně platí téměř 120 tisíc klientů. Banka brzy spustí Garmin Pay a Fitbit Pay

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

google-pay-ceska-sporitelnaInsider

Foto: ČS

Placení přes Google Pay u České spořitelny

0Zobrazit komentáře

Největší tuzemská banka Česká spořitelna pokračuje v nasazování moderních služeb, které při placení nahrazují tradiční plastovou platební kartu. V únoru byla mezi prvními institucemi v Česku, které spustily Apple Pay, v červenci po delším otálení doplnila nabídku i o konkurenční Google Pay a nyní chce vyhovět i těm, kteří mají chytré hodinky či náramky od Garminu nebo Fitbitu.

Přestože majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android u nás mohou u bezkontaktních terminálů platit právě svými mobily místo fyzických karet už delší dobu, byl to především letošní a očekávaný příchod Apple Pay, který zažehl velký zájem zákazníků. S iPhony a hodinkami Apple Watch tak v Česku platí už několik stovek tisíc lidí.

V České spořitelně od února na Apple Pay naskočilo 88 tisíc klientů, kteří si zdigitalizovali přes 119 tisíc karet. Když k tomu připočteme i Google Pay, které je u největší banky teprve přes dva měsíce, je to dalších 30 tisíc klientů. Před příchodem Google Pay navíc podobný počet klientů využíval aplikaci Poketka, s níž už ovšem nebude možné platit.

garmin-pay-min

Foto: Shutterstock

Placení přes Garmin Pay

V České spořitelně tak aktuálně platí mobilními alternativami už téměř 120 tisíc lidí a další chce banka nalákat díky podpoře pro Garmin Pay a Fitbit Pay, což využijí majitelé chytrých hodinek a náramků. Redakci CzechCrunche se podařilo zjistit, že Česká spořitelna plánuje spustit nové platební metody ještě během září, a následně to potvrdil také tiskový mluvčí banky Filip Hrubý.

„Mohu potvrdit, že jsme úspěšně dokončili testování plateb pomocí Garmin Pay a Fitbit Pay a obě možnosti bezkontaktního placení bychom klientům rádi nabídli ještě do konce září,“ uvedl pro CzechCrunch Hrubý s tím, že nasazení do ostrého provozu by již prakticky nic nemělo bránit.

boyan-slat-the-ocean-cleanup

Přečtěte si takéThe Ocean Cleanup boří roky staré vědecké názory. Plasty se v oceánech jen tak nerozloží, ale vydrží i desítky letThe Ocean Cleanup boří roky staré vědecké názory. Plasty se v oceánech jen tak nerozloží, ale vydrží i desítky let

Česká spořitelna se tak připojí ke Komerční bance, Monetě, mBank, Creditas a jejich aplikaci Richee či Revolutu, kteří již svým zákazníkům umožňují přes produkty od Fitbitu a Garminu platit. Klienti České spořitelny budou moci navíc i nadále využívat zmíněnou Poketku, ovšem nikoliv pro placení, ale pro tvorbu jednorázových virtuálních karet nebo slevový program, který vrací část peněz z nákupu zpět na klientův účet.

Bezkontaktně již navíc nelze jen platit, ale také vybírat peníze z bankomatu. Největší tuzemská banka už má v současnosti osazených bezkontaktní čtečkou přes 600 svých bankomatů a pokračuje v dalším rozšiřování, aby byl i výběr peněz co nejpohodlnější a klienti nemuseli vytahovat fyzickou kartu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym