Bill Gates se opět proměnil v Tajného Santu. Uživatelce Redditu nadělil šestatřicetikilový balík plný dárků

Nela VítováNela Vítová

Bill Gates se letos na Redditu opět proměnil v Tajného Santu

0Zobrazit komentáře

Tradice firemních vánočních večírků známá jako Secret Santa je vám nejspíš, obzvlášť právě v tomto ročním období, relativně blízká. Na základě náhodného výběru dostane každý účastník přiřazeného jednoho člověka, kterému má pořídit vánoční dárek.

Tajný Santa probíhá každoročně i v rámci sociální sítě Reddit a již nějakou dobu se jí účastní i druhý nejbohatší člověk světa Bill Gates. I zde je princip úplně stejný. Lidé z Redditu dostanou náhodně přiděleného uživatele, jemuž mají pořídit vánoční dárek, který ten druhý ocení. Mají to však ještě o něco těžší v tom, že druhý je vlastně cizinec z internetu, kterého vůbec neznají.

Jedinou nápovědou pro tajného Santu může být uživatelův profil a dotazník, který všichni zúčastnění musí před výměnou dárků vyplnit. Právě americký miliardář a spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates se výměny vánočních dárků účastní již od roku 2012 a je známý tím, že pravidelně daruje velmi originální a personalizované balíčky. Tomu ani letos nebylo jinak.

bill

Foto: Netflix

Spoluzakladatel Microsoftu, miliardář a filantrop Bill Gates

Šťastnou uživatelkou se letos stala 33letá Shelby z Detroitu, která od uživatele thisisbillgates 18. prosince obdržela více než šestatřicetikilový balík plný osobních dárků přesně odpovídající jejím zájmům. Kromě spousty knih, sladkostí a předmětů inspirovaných jejími oblíbenými filmy a videohrami byl ale součástí také sponzorský dar pro Americkou kardiologickou asociaci, která jako nezisková organizace pomáhá lidem s léčbou srdečních onemocnění.

„Vždycky jsem si říkala, že by bylo skvělé být spojená právě s ním (Billem Gatesem – pozn. red.), ale nikdy mě nenapadlo, že by se mi to někdy mohlo stát,“ sdělila své pocity Shelby portálu MarketWatch, jelikož už se tajného Santy na Redditu taktéž dlouho účastní a výměna s Billem Gatesem byla její již celkem 95. v pořadí.

sanna-marin

Přečtěte si takéVzdělávání po seversku. Finsko otevírá své online kurzy umělé inteligence pro všechny, přeloží je i do češtinyVzdělávání po seversku. Finsko otevírá své online kurzy umělé inteligence pro všechny, přeloží je i do češtiny

Na Redditu pak Shelby později napsala, že nejvíce si váží právě finančního příspěvku neziskové organizaci podporující léčbu srdečních onemocnění, i vzhledem k tomu, že její matka letos v březnu zcela neočekávaně zemřela. Bill Gates je ostatně dlouhodobě známý pro svou filantropickou činnost, kterou provádí zejména se svou manželkou prostřednictvím rodinné nadace.

Oblíbené Gatesovy knihy nesměly chybět

Balík, který Shelby dorazil na pobočku FedExu, byl podle všeho tak velký, že se nevešel ani do kufru auta. S manželem ho tedy ještě ve výdejně rozbalili a jednotlivé položky odvezli v autě samostatně. Obdarovaná uvnitř našla několik personalizovaných dárků, které přesně odpovídaly jejím zájmům. Nechyběla však ani kolekce nově vydaných knih doporučených samotným Billem Gatesem, který je jako milovník literatury nemohl vynechat, a osobní dopis od druhého nejbohatšího muže planety.

V obřím dárkovém balení nechyběly ani oblíbené knihy Billa Gatese

V balíku Shelby našla mimo jiné také čepici Santa Clause ve stylu Harryho Pottera, náušnice a ručně vyráběnou deku inspirovanou videohrou Legend of Zelda, houpací síť, různé druhy sladkostí, sedm balíčků Oreo sušenek s různou příchutí, hračky pro Shelbyinu kočku Emmy a logickou hru s kočičím motivem.

Dále v balíku bylo osm dalších knih, kopie rukopisu knihy Great Gatsby a svíčka s úryvkem z této knihy, dvě stavebnice LEGO s motivem Bradavického hradu z knihy Harryho Pottera a robotem R2D2 ze Star Wars, několik předmětů inspirovaných televizním seriálem Twin Peaks včetně trika, mikiny, bundy nošené jejími pořadateli, knihy od režiséra Jonathana Sangera a několik scénářů druhé série.

„The Great Gatsby je mým oblíbeným románem. Některé části z knihy jsem dokonce měla v manželském slibu, takže je to pro mě velmi výjimečná kniha,“ popisuje Shelby.

Štědrý Bill Gates

Podle nápaditosti dárků si Bill Gates svou roli tajného Santy velmi užívá, každoročně totiž dokáže vymyslet originální balíčky každému uživateli přímo na míru. Například v roce 2017 se stal tajným Santou pro milovnici koček, které nechal odeslat obrovský balík s dárky inspirovanými kočkami.

Tajný Santa Bill Gates letos obdaroval třiatřicetiletou Shelby z Detroitu

Nechyběla velká papírová kočka ani sponzorský dar v hodnotě 750 dolarů pro její oblíbené kočičí útulky. Loni se darovaným stal zase majitel poníka, který od Gatese dostal spoustu dárků podle jeho zájmů z dotazníku. Kromě přikrývky šité přímo pro jeho koně obdržel také kopii knihy An Absolutely Remarkable Thing podepsanou jejím autorem Hankem Greenem, který je zároveň oblíbeným autorem obdarovaného.

Co se týče zmíněné charitativní činnosti, v roce 2018 darovali Bill a Melinda Gatesovi na charitativní účely téměř 4,8 miliardy dolarů. Společně s několika nadacemi, které manželům Gatesovým patří, dosáhla celková darovaná částka již zhruba 45,5 miliardy dolarů, což je přes bilion korun. Pro podobné účely se Gates spojil také s miliardářem Warrenem Buffettem, kteří prostřednictvím slibu známého jako The Giving Pledge vyzývají i ostatní světové miliardáře k dobrým skutkům.

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym