Akcie jdou nahoru, cestování se vrací a nový Facebook je tu pro všechny. Přečtěte si nejzásadnější zprávy týdne

travel

Již delší dobu vedle webu přinášíme čtenářům CzechCrunche také týdenní newsletter, který shrnuje to nejlepší, co jste si u nás mohli během týdne přečíst. Teď jsme se ale rozhodli, že koncept trochu změníme a rozšíříme obsah newsletteru na dvojnásobnou dávku, včetně výběru nejzásadnějších domácích i světových zpráv kolem byznysu, startupů či technologií, které by vás měly zajímat a které vás připraví na další týden.

Pro příští týdny navíc chystáme v newsletteru spoustu dalších vylepšení. Dostávat ho můžete exkluzivně každou neděli ráno do svého e-mailu:

***

? Cestování se vrací: Chybí vám létání i zahraniční destinace? Sicílie chce hradit turistům 50 % nákladů vynaložených na letenky. Francie otevře hranice pro cestující ze Schengenu a Velké Británie. A aerolinky začínají pomalu létat, často s prázdnými sedačkami uprostřed.

? Akcie znovu na vzestupu: Uber si i přes propouštění, velkou ztrátu a ukončení Uber Eats v Česku i několika dalších zemích a investici do Lime připsal za týden 20 procent. Stejně je na tom i PayPal, který zaznamenal značný nárůst plateb. Dvanáct procent si ale připsala také Tesla, která už není jen o automobilech a chce poslat třetinu zaměstnanců zpět do výroby, a neuvěřitelných 50 procent americký e-commerce obr Wayfair.

? Nový Facebook: Měsíce testování a dolaďování nové podoby největší sociální sítě jsou u konce. Uživatelé se ho plošně dočkají v průběhu tohoto a příštího týdne a už nebude cesty zpět. Vítáte změnu?

? Zoom napravuje reputaci: Nejdřív průdký růst, poté problémy se zabezpečením, krátce na to nepravdivé oznámení 300 milionů aktivních uživatelů. Zoom má co napravovat a začal u zabezpečení. Kupuje startup Keybase na šifrování dat.

⛑ Chytrá karanténa jede: Česko se příští týden posune zase blíže „normálu“ a pomoct k tomu má i chytrá karanténa. Aplikace eRouška, která k tomu slouží, má na Androidu už přes 160 tisíc uživatelů a nově je k dispozici na iOS.

***

Dejvice a Bohnice se dočkají přímého spojení, navíc s výhledem na řeku a zoo. Praha postaví novou lanovou dráhu

lanovka-praha-boxed-min

Foto: Magistrát HMP

Z Podbaby do Bohnic má vést lanovka v roce 2025

Dejvice a Bohnice jsou od sebe co by kamenem dohodil, ale spojení komplikuje řeka. A tak se Praha rozhodla, že přes ni postaví lanovou dráhu.

***

Aby vám už neunikla nemovitost. Český datový startup Apify spouští Realitního psa a spočítá i návratnost investice

jakub-balada-min

Foto: Apify

Spoluzakladatel datového startupu Apify Jakub Balada

Hledání nového bytu je často o rychlosti. Jakmile se někde zajímavá nemovitost objeví, je rychle pryč. Abyste nemuseli ručně procházet desítky realitních portálů, spouští český datový startup Apify hlídacího realitního psa.

***

Přileťte, proplatíme vám část letenek. Sicílie se vzpamatovává z pandemie a láká turisty na výhodnější dovolenou

cefalu-palermo-sicilie

Foto: Jacek Dylag/Unsplash

Historické město a letovisko Cefalù na severu ostrova

To nejhorší kolem koronaviru v Evropě máme, alespoň prozatím, za sebou, a země začínají pomalu znovu lákat turisty. Svůj způsob si našla i italská Sicílie, která jim nabízí proplacení poloviny ceny letenek.

***

Psychologická hororovka z moravských lesů za zvuků cimbálovky. Je tu očekávaná česká hra Someday You’ll Return

someday-youll-return-1

Foto: CBE Software

Nová česká hororovka Someday You’ll Return

Pět let vývoje a dechberoucí hororové zpracování českých luhů a hájů. Nová česká hra Someday You’ll Return již brzy spatří světlo světa a láká na prostředí Moravy – tentokrát ale v psychologickém pojetí při hledání nezvěstné dcery, bez zombie a přehnané krve.

***

Z Revolutu je banka, v Litvě spouští účty. Úvěry či kreditky chce do několika měsíců nabídnout i v Česku

revolut-card-top

Foto: Revolut

Platební karta Revolut

Revolut vzal finanční svět útokem. Teď se ale oficiálně stává oficiální evropskou bankou a převádí uživatele pod novou jurisdikci. Díky tomu bude moct spouštět nové typy produktů i nabídnout lepší ochranu.

***

Fortnite slaví 350 milionů hráčů a posouvá hranice digitální zábavy. Na virtuální koncert zve přední umělce taneční hudby

fortnite-show

Foto: Travis Scott/YouTube

Travis Scott posunul virtuální koncerty na novou úroveň

Fortnite je jednou z nejrychleji rostoucích her, které jsou navíc zdarma. Tvůrci slaví 350 milionů hráčů, a to rovnou ve velkém stylu – virtuálním koncertem, kterého se zúčastní DJ Steve Aoki nebo deadmau5.

***

Nechcete příště přijít o výběr toho nejlepšího z posledních dní i inspiraci na závěr týdne? Přihlašte se k našemu newsletteru: