Apple prostě miluje Prahu. Podívejte se na reklamu na iPhone 15, která se točila v Česku

Strahov, Vinohrady, letiště, ale i Kamenický Šenov na severu Čech. Apple u nás opět natáčel.

Filip HouskaFilip Houska

iphone

Reprofoto: Apple/YouTube

Záběr z Vinohrad

0Zobrazit komentáře

Cupertino je od Prahy vzdálené přes devět tisíc kilometrů, přesto má Apple, který v něm sídlí, k české metropoli zvláštní vztah. Sice nám pořád nedal Siri v češtině a nepatříme k trhům, které by upřednostňoval, skvěle mu ale sloužíme pro točení reklam, kterých nejen v Praze udělal už několik. A výjimkou není ani hlavní reklamní spot nového iPhonu 15, kterým ho slavnostně představil.

Naposledy byl Apple v Průhonicích u Prahy, kde točil reklamu na jednu ze stěžejních funkcí tehdy aktuálního iPhonu 13. Předtím se vydal k Národnímu divadlu, kde zase demonstroval důraz na bezpečnost svých uživatelů. A ještě předtím se pohyboval okolo lomu Velká Amerika. Nehledě na to, že několikrát v Praze natáčel i spoty s vánoční tematikou. Teď se do hlavního města vrátil znovu.

Pražské kulisy využil pro krátkou reklamu na nově představený iPhone 15, ve které ukazuje jeho přednosti. Hlavní roli v ní hraje panel Dynamic Island, který nahrazuje původní „výřez“ v horní části displeje a dokáže zobrazovat užitečné funkce. Apple v ní zmínil i odolnost telefonu vůči vodě, poukázal na celodenní výdrž baterie a samozřejmě odprezentoval schopnosti kamery.

Voděodolnost iPhonu 15 tak demonstroval na Slezské ulici v pražských Vinohradech a dvojnásobný zoom fotoaparátu natočil u budovy Správy tunelů TSK na pražském Strahově. Vydal se i do Kamenického Šenova na severu Čech, což je patrné v momentě, kdy si osoba prohlíží své pořízené fotky – a najednou se v galerii objeví i Panská skála.

Podobných lokálních záběrů, které potěší obzvlášť české publikum, je v reklamě hned několik. Například lze vidět pojmenování skupinové konverzace v iMessage jako Prague Trip nebo notifikaci o tom, že se blíží odlet z Letiště Václava Havla do nizozemského Amsterdamu. Vše bylo zakončeno záběrem z letadla, když z Prahy hlavní hrdina nebo hrdinka odlétali.