Benjamin Button: slovenská připínací kamera, která automaticky natáčí záběry z pohledu dítěte

Filip HouskaFilip Houska

benjamin-button-family-painting-1
0Zobrazit komentáře

Pořizování nejrůznějších fotek a videí patří ke každodennímu životu běžného člověka s chytrým telefonem. Kolikrát si ani neuvědomujeme, kolik (zbytečných) fotek za den vyfotíme, avšak pro rodiče malých dětí nabírá tato činnost zcela odlišných rozměrů – pro uchování vizuálních vzpomínek chtějí zachycovat téměř každý pohyb svých ratolestí a tento gadget by jim mohl tuto práci výrazně zjednodušit.

Benjamin Button je malá Full HD kamera od stejnojmenného slovenského startupu, kterou lze díky připínacímu mechanismu umístit na oblečení dítěte (či kohokoliv jiného). Klíčovým prvkem tohoto konceptu je skutečnost, že kamera natáčí z perspektivy dotyčné osoby, což zcela mění zpětný pohled na pořízený materiál a výsledek tak nabude vyšší autentičnosti. Navíc nebude potřeba žádných rukou, což především rodiče během péče o své děti mohou ocenit.

klenota

Přečtěte si takéNa českou investiční platformu Fundlift míří projekt s prodejem originálních šperkůNa českou investiční platformu Fundlift míří projekt s prodejem originálních šperků

Další zásadní funkcionalitou je automatičnost tohoto zařízení. Jakmile se kamera vyndá z nabíječky (udávaná doba výdrže je 3 hodiny), začne automaticky natáčet a na základě algoritmu, který zohledňuje okolní zvukové a vizuální podněty, vytvoří „nejlepší“ záběr. Tím se eliminuje nutnost třídit a editovat všechen pořízený obsah a dotyčnému tak bude nabídnuto uceleného video.

benjamin-button-product-1

Důraz na efektivní sdílení

Svou nenahraditelnou roli má v rámci Benjamin Button i mobilní aplikace. Do ní se po připojení kamery do nabíječky (tedy po ukončení nahrávání) začne pořízený materiál nahrávat a uživatel může následně vyselektovat, jaká videa si ponechá, případě jaká smaže. A jelikož je dnešní doba zasazena do horizontu rychlého a nenáročného sdílení s okolním světem na Facebooku či YouTube, tak je tato funkce implementována i tady.

benjamin-button-kids-5

Stvořeno pro dětský svět

I když může tuto inteligentní kamerku používat kdokoliv, tak byla primárně vytvořena pro dítě. To lze poznat nejen na decentním beztlačítkovém provedení, které je nabízeno až v 10 barvách, ale i na odolnosti vůči prachu či vodě nebo využití netoxických materiálů. Za zmínku stojí i absence Wi-Fi či Bluetooth modulů, ze kterých vychází záření, jež pro dítě není zdravotně vhodné.

benjamin-button-kids-1

Výrobci mysleli i na to, že dítě, především to nejmenší, může zařízení spolknout. I proto jsou rozměry poněkud větší, než by bylo třeba.

Crowdfunding rozhodne

Benjamin Button chce promluvit k světu na crowdfundingové platformě Kickstarter. Kampaň, ve které si bude možné kameru objednat za zvýhodněnou cenu, bude spuštěna v průběhu dnešního dne a má za cíl nasbírat minimálně 25 tisíc dolarů (cca 625 tisíc korun).

Diskuze (0)

Novinka

Anonym