Bez domácí péče se české zdravotnictví neobejde. Skupina EUC v této oblasti kupuje dalšího hráče

Společnost Advantis Medical poskytuje domácí zdravotní péči po celém Česku. Kupuje ji EUC, které nedávno akvírovalo také Domácí péči Včelka.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

Domácí zdravotní péče nabývá na významu

0Zobrazit komentáře

Význam domácí zdravotní péče stoupá, jelikož populace stárne a volných lůžek v sociálních zařízeních ubývá. Uvědomuje si to také zdravotnická skupina EUC, která do této oblasti významně investuje. Teď oznámila nákup společnosti Advantis Medical, která se řadí mezi největší poskytovatele domácí zdravotní péče v zemi. Holding EUC, který vybudoval a prostřednictvím Tuffieh Funds ovládá Jan Blaško, tím doplňuje své široké pole působnosti.

Obrat zdravotnické skupiny EUC přesahuje pět miliard korun. Po celém Česku provozuje pětadvacet zdravotnických zařízení, třináct mamocenter, šestadvacet kamenných lékáren včetně e-shopu, jedenáct laboratoří a zaměstnává 2 800 zdravotníků. Dlouhodobě se chce věnovat také rozvoji domácí péče. Proto kupuje Advantis Medical, který funguje od roku 2015, dnes provozuje v Česku přes dvacet poboček a ošetřil přes deset tisíc klientů.

„Těší nás, že můžeme přivítat společnost Advantis Medical do rodiny EUC. Tato akvizice potvrzuje náš dlouhodobý záměr investovat v Česku do rozvoje domácí péče, která nabírá stále více na významu. Transformace akutních lůžek v nemocnicích na jednodenní péči, stárnutí populace a nedostatek lůžek v sociálních zařízeních akcentují důležitost domácí zdravotní péče pro dlouhodobou udržitelnost celého zdravotního systému,“ říká Michal Bednář, generální ředitel EUC.

Hodnotu transakce ani jedna ze stran oficiálně nekomunikuje. Společnost Advantis Medical v loňském roce utržila 86 milionů korun při čistém zisku přesahujícím 13 milionů. „Do rukou EUC předáváme firmu postavenou na pevných základech a odborném know-how. Pro náš další rozvoj a růst bylo nezbytné najít silného a stabilního partnera, kterým EUC bezesporu je. Spojuje nás vysoký standard a kvalita poskytovaných služeb, stejně jako společná vize budoucího směřování domácí péče,“ říká Pavel Hanuš, jednatel společnosti Advantis Medical.

Do skupiny EUC se Advantis zařadí po bok loni akvírované Domácí péče Včelka. Ta je sdružením pečujících organizací a nabízí služby lidem, kteří chtějí co nejdéle zůstat ve svém domově, případně na místě, kde se cítí dobře. Pečuje například o pacienty po operacích, o chronicky či nevyléčitelně nemocné nebo o osoby po mozkových příhodách. Podobné zaměření mají i v Advantis Medical, kde pomáhají, podporují a pečují o osoby se sníženou soběstačností, zejména o seniory či lidi se zdravotním postižením.

Rubriku Zdraví podporujíeuc-logo