Bitcoin překročil rekordní hranici 4 tisíc dolarů

Michal PtáčekMichal Ptáček

bitcoin

Nejhodnotnější kryptoměna současnosti, Bitcoin (BTC) zažívá doslova neuvěřitelné období, z čehož mají radost především všichni drobní i velcí investoři, kteří do ni klidně i teprve před nedávnem investovali. I ti, kteří do rozjetého vlaku naskočili později, se totiž mohou aktuálně těšit z velkého zhodnocení, jelikož jen za poslední měsíc hodnota Bitcoinu vzrostla cca o 1 300 dolarů nad Bitcoin, to když si Bitcoin včera připsal další rekord a dosáhl hodnoty okolo 4200 dolarů (aktuálně se jeho hodnota pohybuje okolo 4,041 dolarů, tedy v přepočtu cca 88 tisíc Kč).

galovic-micka-kucera_080817_mp

Přečtěte si takéKultovní český výrobce kol Favorit získal 70 milionů Kč od investiční společnosti C2H Michala Mičky

Kam až se Bitcoin v blízké době dostane, těžko předpovídat, ovšem spousta investorů se shoduje, že velmi reálná je hranice až 10 tisíc dolarů za jeden Bitcoin. Bitcoinu ostatně v poslední době hraje do karet hned několik podstatných věcí jako například velká důvěra obchodníků (například i česká Alza nedávno zavedla možnost zaplatit celý nákup právě prostřednictvím Bitcoinů) a Wall Streetu, kdy si i velcí a tradiční investoři typu Goldman Sachs začínají kryptoměn obecně všímat a lidem doporučovat do nich investovat nebo velký počet nově vznikajících kryptoměn a následné ICO (prvotní veřejná nabídka digitální měny). To je ve světě kryptoměn v podstatě obdoba za IPO, neboli vstup firmy se svými akciemi na burzu.

Mnoho lidí, kteří se kryptoměnám věnují také tvrdí, že Bitcoinu paradoxně pomohlo i nedávné rozdělení na dvě měny, o kterém jsme vás nedávno informovali. Jeho výsledkem je nová měna Bitcoin Cash (BCH), které se ale zatím nedaří podle představ a její hodnota se pohybuje okolo 305 dolarů. V případě Bitcoin Cash se tak mnohem rozumněji jeví například investice do konkurenční kryptoměny Ethereum, jejíž hodnota je aktuálně 289 dolarů, ovšem investoři právě v jejím případě očekávají v následujících měsících rovněž velký růst.