Česká mapa letního koupání Swimplaces přechází na platformu Mapotic

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

swimming-water
0Zobrazit komentáře

Parné letní měsíce přejí koupání na venkovních koupalištích a také v různých jezerech a rybnících, kterých je po celém zemi spousta. Komunitní mapovací projekt Swimplaces (dříve Kde se koupat) právě tato místa sleduje a přidává je do volně přístupné mapy. Největší databáze přírodního koupání v Česku se nyní nově přesouvá na platformu Mapotic.

Mapovací projekt vznikl v roce 2011 jako malý nápad horkého léta s cílem dát dohromady společné tipy několika kamarádů na přírodní koupací místa a k dnešnímu dni jeho aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android, využilo již přes 60 tisíc lidí. Seznam míst ke koupání se navíc rozrůstá i mimo Českou republiku.

Lidé zatím na Swimplaces zmapovali pomocí aplikace celkem 822 rybníků, 348 lomů, 155 pískoven a 74 termálních pramenů a přes tisíc veřejných koupališť a bazénů, přičemž integrace do českého mapového řešení Mapotic přinese další nové funkce, jako jsou přihlašování a uživatelský profil, zobrazení přehledu dění v mapě na jednom místě nebo možnost přidat nové místo načtením GPS z fotografie.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym