Česko otevře nejdelší visutou lávku světa, legíny i do divadla a nový Doctor Strange. Čtěte zprávy týdne

Váš pravidelný týdenní souhrn zpráv.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-10

Foto: Marvel (YouTube) / GoldBee

Nový Doctor Strange a úspěch českých legín

0Zobrazit komentáře

Je tady nedělní večer, tudíž ideální čas na rekapitulaci článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Jako první se podíváme na úspěch české firmy GoldBee, která si postavila jméno na výrobě legín. A teď chce, aby legíny nebyly brány jako oblečení do „domácnosti“, ale třeba rovnou do divadla.

Dále se zaměříme na novou visutou lávku na Kralickém Sněžníku, která má být největší na světě. V neposlední řadě se podíváme také na nový trailer k očekávanému filmu s Doctorem Strangem v hlavní roli, jenž slibuje velkou podívanou.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Načítám formulář...


Nejzásadnější zprávy týdne

?? Evropa stopla ruské uhlí: Evropa zastaví dovoz ruského uhlí, je to však jen špička ledovce. „Za ropu a plyn posíláme do Ruska obrovské částky. A zrovna ropu nahradíme jen stěží,“ varuje expert na energetiku.

? Ondra Adam v novém dokumentu: Čech Adam Ondra, který šokuje svět svým horolezeckým uměním, se loni poprvé vydal na olympiádu – a nový dokument ukazuje jeho extrémní fyzický trénink a mentální vypětí.

? Max Payne se vrací: Z těžkých mraků nad New Yorkem padá sníh. A na ulici pomalu dopadají nábojnice. Max Payne se vrací. Původní tvůrci a autoři GTA chystají remake prvních dvou dílů hry s nezapomenutelnou akcí i atmosférou.

? V zahraničí více investují a méně spoří: Češi upřednostňují přítomnost před budoucností, a proto tisícovku v ruce raději utratí, než aby ji investovali. Myslí si to šéf investiční platformy Fondee Jan Hlavsa, podle něhož je potřeba prorazit psychologické bariéry a začít o penězích přemýšlet jinak.

? Pražské metro je pokryto mobilním signálem: Ať pojedete pražským metrem kamkoliv, měli byste si už bez problémů zatelefonovat nebo využít internet. Celá síť je nově až na jednu výjimku pokryta mobilním signálem 5G.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Legíny začal šít z nouze. Teď je Jan Kočař dostal na Zalando a chce, abyste je nosili i do divadla

Nedívejte se dolů. Na Králickém Sněžníku se otevře nejdelší visutá lávka na světě

Doctor Strange vs. Doctor Strange. Trailer na novinku Marvelu ukazuje hororový střet mnohovesmíru

Našlapanější počítače díky českému objevu. Výpočetní revoluci mohou přinést 2D materiály z Libně


Partner newsletteru:
Nároky na kancelářské prostory se významně proměňují. Proto nově nabízíme kanceláře pro flexibilní i krátkodobé pronájmy v budově Atria Flora na Vinohradech. Oceníte skvělou dopravní dostupnost, obchody a služby na dosah, hlídané parkování a možnost užívat slunné terasy s výhledem na Prahu. Hledáte zázemí, které podpoří růst vaší firmy nebo start-upu? Vyberte si z naší nabídky.

 


Globální škola programování otevře českou pobočku. Institut 42 Prague je zdarma, podpoří ho Škodovka

Galgonek rozjíždí další byznys. S marketingem na e-shopech bude značkám pomáhat i bývalý šéf Rohlíku

Skautské vedoucí nebavilo papírování, tak udělali aplikaci. Pomáhá stovkám oddílů i mladým hasičům

Záběry z Buči děsí svět a Ukrajina dál potřebuje naši pomoc. Zakladatel Seznamu posílá 100 milionů


Doporučujeme

? Elon & The Musks: K 80 milionům fanoušků i podíl ve firmě. Elon Musk koupil část Twitteru a je jeho největším akcionářem

? CC Watch: Vikingové jako Hamlet. Blíží se premiéra Seveřana a první reakce slibují mistrovské dílo

Diskuze (0)

Novinka

Anonym