Chatovací platforma Slack získala dalších 200 milionů při valuaci 3,8 miliard dolarů

butterfield

Zakladatel a CEO Slacku, Stewart Butterfield

0Zobrazit komentáře

Jeden z nejrychleji rostoucích startupů v Kalifornii, který byl založen před pouhými 2,5 roky předkládá jednu senzaci za druhou. Nejenže firma Stewarta Butterfielda roste neuvěřitelným tempem a už dávno se zařadila na seznam „unicornů“, tedy miliardových startupů, ale zároveň nedávno spustila vlastní tržiště aplikací nebo fond s 80 miliony dolary pro investice do nadějných projektů vznikajících v integraci se Slackem.

Teď na rapidní rozvoj Slack získává navíc investici 200 milionů dolarů, tedy přes 4,7 miliardy korun k dalšímu růstu, která ho posouvá na neuvěřitelnou valuaci 3,8 miliardy dolarů, více než 90 miliard korun od Accel Ventures, Comcast Ventures, Thrive Capital nebo GGV. Celkově už tak startup získal na externím financováním přes 540 milionů dolarů.

mit

Přečtěte si takéČeský hardware startup Mitteo hlásí první investici. Ta ho oceňuje na 15 milionů korunČeský hardware startup Mitteo hlásí první investici. Ta ho oceňuje na 15 milionů korun

Službu momentálně používá na 2,7 milionů uživatelů denně s přibližně 800 tisíci platícími v plánech od 8 do 15 dolarů měsíčně a do konce roku by podle Business Insider měl Slack vygenerovat až 64 milionů dolarů v příjmech. Proti Slacku se nedávno vydalo Cisco se svým nástrojem Spark, do kterého investovalo stovky milionů.

Foto: kris krug/flickr

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym