Fotbalová Sparta má nového šéfa. Křetínský ukázal na celoživotního sparťana Tomáše Křivdu

Do pozice generálního ředitele AC Sparta Praha nastupuje od 1. července dosavadní ředitel komerčního úseku a člen představenstva klubu.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

tomas-krivda-sparta

Foto: Sparta

Tomáš Křivda, generální ředitel AC Sparta Praha

V nejvyšším vedení fotbalové Sparty dochází ke střídání stráží. Od 1. července nastoupí do pozice generálního ředitele Tomáš Křivda, který vystřídá Františka Čupra. Ten ve strukturách klubu zůstává na úrovni představenstva, bude jeho výkonným místopředsedou. Novým šéfem, nad kterým už bude v klubové hierarchii pouze většinový majitel AC Sparta Praha Daniel Křetínský, se stane brzy devětatřicetiletý Tomáš Křivda, který v nejúspěšnějším tuzemském fotbalovém klubu působí s přestávkami už více než třináct let.

„Velmi si vážím důvěry Daniela Křetínského a Františka Čupra. Chtěl bych jim poděkovat, že dostávám takovou příležitost. Mojí vizí je navázat na práci Františka a společně s kolegy pokračovat v rozvoji klubu, kterému od dětství fandím,“ uvedl nastupující generální ředitel Tomáš Křivda, který se do Sparty vrátil v roce 2020 v pozici ředitele komerčního úseku a také člena představenstva. V klubu začínal už v roce 2005 v rámci studentské stáže a následně mezi lety 2006 až 2017, kdy se stal marketingovým ředitelem.

V roli generálního ředitele bude mít Křivda na starosti řízení klubu na denní bázi a povede nadále komerční úsek, do něhož spadají sponzoring, marketing, klubové areály či bezpečnost. Na vedení Sparty v běžném provozu a na ekonomickém řízení klubu se bude nadále podílet finanční ředitel a člen představenstva Jakub Urbaník.

„Tomáš Křivda měl i do této doby na starosti největší část provozu klubu, díky tomu nyní logicky postupuje do pozice CEO. Pro mě je důležité, že jsme schopni posouvat Spartu s využitím interních lidských zdrojů,“ doplňuje dosavadní sparťanský šéf František Čupr.

Sám Čupr bude jako výkonný místopředseda představenstva například reprezentovat Spartu směrem k fotbalovým strukturám (UEFA, FAČR, LFA) a bude se podílet na vedení klubu s přesahem ke struktuře EPH, v níž zastává významnou pozici. Právě z EPH, tedy Energetického a průmyslového holdingu Daniela Křetínského, do vedení Sparty František Čupr před pěti lety přišel. Tehdy po několika neúspěšných sezonách s vizí navrátit klub do vítězných kolejí.

martin-riha-slavia

Přečtěte si takéFotbalová Slavia má nového CEO. Vedle Tvrdíka se postaví ŘíhaFotbalová Slavia má nového CEO. Vedle Jaroslava Tvrdíka se jako muž č. 2 postaví Martin Říha

Od roku 2018 se Spartě podařilo vyhrál MOL Cup a letos po devíti letech také mistrovský titul. Pod Čuprovým vedením se do role sportovního ředitele postavil Tomáš Rosický a Sparta si vybudovala na Strahově moderní tréninkové zázemí.  Sportovním ředitelem bude i nadále Tomáš Rosický, ředitelem úseku mládeže byl nedávno nově jmenován Vítězslav Lavička, který nahradil Jaroslava Hřebíka.

„V praxi to pro mě bude znamenat, že nebudu součástí běžné denní agendy, která souvisí s chodem klubu. Budu se však intenzivně věnovat povinnostem, které se týkají zastupování Sparty navenek. Budu také trávit čas spoluprací s Tomášem Rosickým a Petrem Hrdličkou při transferových jednáních, chci se ještě více věnovat oblasti rozvoje sportovní infrastruktury Sparty, zaměřím se na vztahy s vrcholnými představiteli UEFA, mojí ambicí je častější setkávání se na půdě LFA a intenzivnější komunikace se zástupci ostatních českých klubů,“ představuje svoji úlohu František Čupr.