HBO Max se změnilo na Max. Za streamovací službu si připlatíte, ale získáte víc obsahu a lepší aplikaci

Filmy od Warnerů, dokumenty z Discovery+, k tomu třeba Rod draka. Předplatné HBO Max se automaticky mění na Max – a za dva měsíce podraží.

Michal MančařMichal Mančař

hbo-max

Foto: Max

Streamovací služba Max je dostupná i v Česku

1Zobrazit komentáře

Streamovací služba HBO Max v Česku končí. Tedy lépe řečeno se mění. Ode dneška je z ní prostě Max. Nabídne jak dosud dostupný obsah – třeba Rod draka, Teorii velkého třesku či superhrdinské trháky od DC, ke kterým se během úterka přidal druhý díl sci-fi Duna –, tak se snaží nové zájemce nalákat přidáním nabídky Discovery+ a Eurosportu. A dokonce i bez přikoupení sportovního balíčku si na Maxu v létě pustíte olympiádu.

K proměně HBO Max na Max ve vašem telefonu nebo na počítači toho nemusíte moc udělat. Otevření stávající aplikace vás odkáže na stažení Maxu, po jeho spuštění se automaticky zalogujete do svého původního účtu. Přihlašovací údaje se nemění. V účtu vám zůstanou i vytvořené profily včetně titulů přidaných do vašeho seznamu oblíbených filmů a seriálů. Starou aplikaci HBO Max následně můžete v klidu odinstalovat.

Podobná situace je na webu, který vás na staré adrese HBO Max upozorní na změnu. Když se nabízeným tlačítkem necháte přesměrovat na Max.com, opět můžete využít automatického přihlášení do nové služby. V obou případech jde o subjektivním pohledem mírné zlepšení přehlednosti. Revoluci na trhu streamovacích aplikací ale rozhodně nečekejte.

Cena předplatného Max se liší v závislosti na vybraném balíčku. Standard – s full HD rozlišením, sledováním na dvou zařízeních současně a 30 staženými položkami pro sledování offline – vyjde na 219 korun měsíčně. Premium, který počet současně sledujících navyšuje na čtyři, stažených titulů na 100 a přidává 4K UHD rozlišení nebo zvuk Dolby Atmos u vybraných titulů, stojí 299 korun měsíčně.

Pokud jste stávajícími předplatiteli, cena služby se po dva měsíce nezmění, nová cena za balík Standard pro vás začne platit od 23. července a provozovatel by vás před změnou měl ještě informovat. V případě Standardu půjde o zdražení o 20 korun oproti běžné ceně HBO Max, v proměněné službě nicméně diváci nově uvidí více obsahu od společnosti Warner Bros. Discovery. Tedy například dokumenty a reality show z kanálu Discovery+.

K oběma variantám Maxu lze přikoupit ještě balíček Sport s kanály Eurosport 1 a 2 včetně přímých přenosů za 70 korun. Diváci si díky němu budou moci pustit například právě finišující cyklistický závod Giro d’Italia nebo tenisové grand slamy. Olympijské hry v Paříži, které vypuknou koncem července, budou ale na Maxu dostupné všem předplatitelům i bez doplňku Sport.

V den spuštění streamovací služby Max v Česku přibyl do její nabídky také pokračování sci-fi eposu Duna – Část druhá. Už 17. června se na obrazovkách představí očekávaná nová řada fantasy seriálu Rod draka, prequelu populární Hry o trůny. V existujícím portfoliu Warner Bros. Discovery pak diváci najdou blockbustery jako Pán prstenů, Temný rytíř, Muž z oceli či Harry Potter.