Jak budovat osobní značku a skloubit práci s mateřstvím? I to je téma konference Femme Palette

Kromě panelových diskuzí budou mít účastníci možnost zaměřit se s mentory třeba na téma kariérního růstu nebo změny zaměstnání.

Jiří BlatnýJiří Blatný

femmepaletteEvent

Foto: Femme Palette

Klára Holíková a Lucie Neumanová, zakladatelky platformy Femme Palette

Kariéra, nebo rodičovství. Takové dilema musí v průběhu života řešit mnoho žen. Mateřství je sice spojené s pocity štěstí a radosti, je ale také někdy důvodem, proč je žena nucena přemýšlet, jestli si vybrat jedno, nebo druhé. Jak mezi oběma cestami najít rovnováhu? I na toto téma se mohou těšit účastníci kariérní konference platformy Femme Palette, která se koná v druhém říjnovém týdnu v Praze. CzechCrunch je mediálním partnerem akce.

Konference se bude konat 8. října v budově WPP Campus v pražských Holešovicích. Dopolední program nabídne přednášky a panelové diskuze na různá témata. V té první ředitelka agentury H1.cz Veronika Burešová, šéfka produkce ve vývojářské firmě STRV Kateřina Dousková a marketingová manažerka společnosti Mattel Lenka Helena Koenigsmark spolu rozeberou autentické a inkluzivní vedení lidí. Mentorka Cristina Muntean, která je zakladatelkou společnosti Vornica zaměřené na rozvíjení žen ve schopnosti vést lidi, promluví o tématu budování osobního brandu.

Konference je určena všem, kteří se zajímají o téma leadershipu, osobní značky, rodičovství a kariéry, říká spoluzakladatelka Femme Palette Lucie Neumanová. Cílem akce je podle ní otevřít prostor pro diskuzi o kariérních tématech a inspirovat ty, co chtějí kariérně růst. Platforma Femme Palette nabízí svým členům personalizovaný mentoringový program. Tím prošlo přes šest set lidí, a to nejen žen. V jejich růstu je podporuje komunita více než sedmi set mentorů, kteří jsou profesionálové v různých oborech z celého světa. Globální komunitu iniciativy tvoří dohromady přes dva tisíce členů.

Další bodem diskuze bude hledání rovnováhy mezi kariérou a mateřstvím. O tom promluví šéfka diverzity v České spořitelně Petra Ondrušová, advokátka a zakládající partnerka advokátní kanceláře Sedlakova Legal Jana Sedláková a výkonná ředitelka komunikační agentury VMLY&R Iva Welker. Diskuzi bude moderovat Ursa Pejovnik, obchodní ředitelka pro veřejný sektor pro střední a východní Evropu v Hewlett Packard Enterprise. „Následovat bude diskuze na téma budování vlivu nejen v manažerské roli,“ uvádí Neumanová.

O tipy se podělí viceprezidentka společnosti Wrike Ekaterina Syromyatnikova, ředitel české odnože Barclays Miloš Broulík a HR specialistka Eva Prokšová z Fortuna Entertainment Group. První část programu uzavře diskuze o tom, jak mohou rovné příležitosti pro ženy podporovat všichni na pracovišti. Moderátorka Klára Losert, spoluzakladatelka a ředitelka Talkbase, zde vyzpovídá provozní ředitelku Wunderman Thompson Kristýnu Šimonovou, regionální ředitelku marketingu YouTubu Pavlu Grigarovou a šéfa organizace Czechitas Ondřeje Čejku.

Tento rok děláme konferenci i více interaktivní,vysvětluje Neumanová. Odpoledne se účastníci podle své volby rozdělí do pěti tematických skupin, ve kterých je čekají série workshopů či skupinového mentoringu s mentory Femme Palette. „Vybrat si přitom mohou ze zaměření na kariérní růst, kariérní změnu, leadership, nebo mentoring zaměřený na obecné kariérní poradenství či leadership mentoring,“ vysvětluje Neumanová. „Během konference bude také dostatek příležitostí k navazování kontaktů,dodává.

Zakladatelky Femme Palette Lucie Neumanová a Klára Holíková „věří v sílu diverzity a inkluzivity na pracovišti a také v to, že nejlepší cesta k profesnímu růstu vede skrze sdílené zkušenosti lidí, kteří byli kdysi ve stejné situaci,“ píše Neumanová. Letošní pražská konference, která se koná v prostorách WPP Campus Bubenská, bude v pořadí druhou. Poprvé do Prahy zavítala minulý rok.