Jen co přejmenoval Soliteu na Seyfor, už zase nakupuje. Cígler jde za stovky milionů do firemních flotil

Seyfor patří k největším evropským dodavatelům technologických řešení a teď vstupuje do nového segmentu. Firmám chce pomáhat s vozovým parkem.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

cigler2

Foto: Seyfor

Martin Cígler, spolumajitel a předseda představenstva holdingu Seyfor, dříve Solitea

0Zobrazit komentáře

Martin Cígler ve svém byznysu rozhodně nezahálí. Ani na konci roku nepolevuje v akviziční jízdě a jeho rychle rostoucí technologická skupina tak hlásí další přírůstek, poprvé navíc pod novou značkou Seyfor, která je nástupcem dosavadního brandu Solitea. Tentokrát se Cígler a spol. vydali do úplně nového byznysu. Nákupem stoprocentního podílu ve slovenské společnosti Commander Services se pouští do fleet managementu a monitoringu firemních vozidel. Rázem tím získávají v této oblasti silnou pozici na českém a slovenském trhu. Podle informací CzechCrunche jde o nákup řádově za nižší až střední stovky milionů korun.

Akvizicí Commander Services chce Seyfor doplnit svou paletu vnitropodnikových služeb o další dílek, který jeho zákazníci poptávají. Dlouhodobou vizí tuzemské technologické skupiny, kterou spolu s Cíglerem vlastní a svým kapitálem pohání slovenská investiční skupina Sandberg Capital, je automatizovat a zefektivňovat firmám a podnikatelům interní procesy. A do těch patří i správa firemních vozidel. Slovenská firma se přitom od svého založení v roce 2005 vypracovala mezi domácí lídry v poskytování služeb monitorování vozidel prostřednictvím technologií GPS a GSM v segmentu B2B.

„Agenda elektronické knihy jízd je typem služby, kterou stále více vyhledávají firmy všech velikostí. Zároveň věříme, že při současných vysokých cenách pohonných hmot bude řešení, které jednoduchým způsobem snižuje náklady na pohonné hmoty, na trhu ještě atraktivnější. Službu monitoringu služebních vozidel jsme našim klientům dosud nenabízeli, takže koupě lídra na trhu v této oblasti je přirozeným vyústěním naší plánované expanze napříč segmenty,“ říká Martin Cígler, CEO společnosti Seyfor.

Commander Services bude i nadále fungovat jako samostatná společnost s vlastním managementem. Zároveň se ale budou hledat synergie napříč širokým portfoliem skupiny, do něhož spadají například účetní, ERP, mzdové či personální systémy.

Seyfor dnes zaměstnává v sedmi zemích přes 1 600 lidí a celosvětově obsluhuje zákazníky ve 38 státech. Jedním z důvodů, proč se Solitea přejmenovala právě na Seyfor, je pokračující tažení Evropou, kde Cígler naznal, že bude lepší expandovat s jinou značkou. A měnila se také proto, že ve Finsku skupina narazila na konkurenci s podobně znějícím názvem. Ve velkých plánech to však tuzemský technologický vehikl, jehož konsolidované tržby letos jistě překročí tři miliardy korun, nezastavuje.

A do zahraničí by se s novým majitelem rádi vydali také v Commander Services. „Se zkušenostmi a potenciálem, které nám nabízí úspěšné zahraniční působení našich nových vlastníků, bychom rádi posílili naši expanzi i mimo česko-slovenský trh,“ říká generální ředitel Miroslav Bielčík. Tržby Commander Services v roce 2021 dosáhly výše 6,4 milionu eur (155 milionů korun) a zisk EBITDA, tedy před započtením úroků, daní a odpisů, činil 1,6 milionu eur (39 milionů korun).

V Česku a na Slovensku firma zaměstnává přes sto lidí a služby poskytuje více než sedmi tisícům firem, u nichž monitoruje přibližně 55 tisíc objektů. Pro Seyfor jde letos už o šestou velkou akvizici. Ještě pod názvem Solitea nakoupil v Česku Techniserv IT a Gesteem, na Slovensku Besteron a Tapeon a ve Slovinsku Vasco. Celkem už Martin Cígler do své skupiny pořídil desítky firem a jejich celkový počet se blíží stovce.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym