Jiří Procházka ovládne Mekku bojových sportů. Do titulové bitvy UFC nastoupí jako vrchol večera

Čeští fanoušci MMA, na čtvrtou hodinu ranní v neděli 12. listopadu si nic neplánujte. Možná se bude psát historie.

Filip HouskaFilip Houska

prochazka_1-1

Foto: Jiri BJP Prochazka/Twitter / Canva Pro

Jiří Procházka s pásem šampiona

0Zobrazit komentáře

Velký návrat nejúspěšnějšího českého MMA zápasníka Jiřího Procházky do klece UFC se rychle blíží, teď ale jeho očekávaný titulový souboj nabírá na čím dál vyšších obrátkách. Stane se ozdobou večera a ve věhlasné newyorské Madison Square Garden, považované za Mekku zápasů (nejen) bojových sportů, vystoupí na samotný závěr. Jeho zápas se tak stane největší události v rámci celé zápasnické show. Nic lehkého na něj ale nečeká.

Jiří Procházka se za poslední tři roky v UFC, nejslavnější zápasnické organizaci světa, postaral o skutečně velkou show. Nejprve v roce 2020 knockoutoval  Volkana Oezdemira, o rok později si poradil s tvrdým Dominickem Reyesem, kterého sundal pozoruhodným loktem z otočky, a loni v červnu vyhrál na submisi proti Gloveru Teixeirovi, díky čemuž si odnesl pás šampiona polotěžké váhy.

Jednatřicetiletý rodák z jihomoravských Hostěradic se ale koncem minulého roku zranil, čímž přišel jak o možnost obhájit titul a odvetu s Teixeirou, tak o samotný pás, kterého se v rámci férovosti vzdal a nechal o něj zápasit jiné. Jeho vykloubené rameno, nad kterým žasli i lékaři UFC, bylo natolik vážné, že byl ze hry vyřazen na dlouhou dobu, skoro na celý rok.

„Je to nejhorší zranění, jaké lékaři v historii UFC viděli. Je to opravdu zatraceně špatné. Rameno je ve velmi, velmi špatném stavu. Jiří podstoupí vážnou operaci, která bude vyžadovat rozsáhlou rehabilitaci,“ uvedl tehdy Dana White, který z UFC za dlouhé roky vybudoval obrovský kolos s ročními tržbami přes miliardu dolarů.

Když tedy bylo letos oznámeno, že se odchovanec klubu Jetsaam Gym Brno do klece vrátí a titul, jak avizoval hned po zranění, si bude chtít vzít naprosto od kohokoliv, fanoušci MMA se mohli radovat. A teď mají k radosti ještě větší důvod, protože nejde jen o to, že Procházka bude znovu bojovat, ale také o to, že celý zápasnický večer s označením UFC 295 ovládne.

Do titulového zápasu proti brazilskému bijci Alexi Pereirovi, někdejšímu úspěšnému kickboxerovi, který se v UFC proslavil hlavně pro své velkolepé souboje s uznávaným Israelem Adesanyou, nastoupí na samotný závěr celého dne. Takzvaný Main Event je vždy nejočekávanějším zápasem galavečera a je určen pro ty nejatraktivnější, zpravidla titulové bitvy.

Původně to tak ale ve scénáři nebylo. Procházka sice měl na klání, které se uskuteční v aréně Madison Square Garden v New Yorku v neděli 12. listopadu brzy ráno našeho času, bojovat od začátku, ovšem tím, že naplánovaný střet mezi Jonem Jonesem a Stipem Miocicem o pás šampiona těžké váhy musel být kvůli zranění prvního jmenovaného zrušen, se Procházkův zápas posunul o patro výš.

„Jsem rád, že se opět mohu postavit brazilské výzvě, byť v jiném kabátu. To však nic nemění na skutečnosti, že se na tuto výzvu skvěle připravím a půjdu za vítězstvím. Už nejde jen o pás, ale především o výkon a cestu k vítězství. Jdeme pro to. Vítězství!“ napsal Procházka na Instagramu, když byl souboj proti nevyzpytatelnému Pereirovi stanoven.

Podle aktuálních čísel sázkové kanceláře Tipsport bylo na vítězství Procházky vsazeno už téměř 1,9 milionu korun, favoritem klání ale není. A ostatně tím není ani Pereira – kurzy jsou v tento moment naprosto vyrovnané. I to svědčí o potenciální atraktivitě zápasu, který má zcela pochopitelně přesah do celého světa. Ostatně jde o jedny z nejlepších zápasníků polotěžké váhy UFC.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym