Live

zobrazit nejnovější

14. 6. 2024 16:02

Rychlá zpráva

Němečtí regulátoři povolili Křetínskému koupit podíl v ocelářské divizi Thyssenkruppu

Plán investiční skupiny EP Corporate Group (EPCG) českého miliardáře Daniela Křetínského na převzetí podílu v ocelářské divizi německé firmy Thyssenkrupp dostal zelenou. S odvoláním na oznámení německého antimonopolního úřadu o tom informovala agentura Reuters.

EPCG se na převzetí dvacetiprocentního podílu v ocelářské divizi dohodla s firmou Thyssenkrupp v dubnu. V květnu pak transakci schválila dozorčí rada společnosti Thyssenkrupp.

14. 6. 2024 14:47

1-5

15. 6. 2024

#jeduRFP: Vodíková budoucnost lidstva

Park 360, Hradec Králové

Chci vědět více

14. 6. 2024 13:08

Doporučujeme

„V Česku aktuálně probíhá obrovský přesun vlastnictví na nemovitostním trhu, hlavně na vesnicích.“

- Advokát Petr Němec o fenoménu flipování nemovitostí

Čtěte dále

14. 6. 2024 11:40

14. 6. 2024 10:00

Rychlá zpráva

cestmir-2Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Dnes startuje třetí den festivalu Rock for People, na kterém se představí i Crunch Live Čestmíra Strakatého

Oblíbený podcast Crunch Čestmíra Strakatého dnes budou moci zažít na vlastní kůži návštěvníci festivalu Rock for People, jehož je CzechCrunch partnerem. Známý moderátor v něm od 11:15 na Conference Stage vyzpovídá herce a gastroinfluencera Lukáše Hejlíka a také Kristu Audi z projektu Úžasná místa.

14. 6. 2024 09:08

14. 6. 2024 08:22

Rychlá zpráva

meddi-hubFoto: Meddi Hub

České Meddi vyrostlo na 250 milionů korun. S telemedicínskou aplikací expanduje

Česká technologická společnost Meddi Hub vyvíjí stejnojmennou telemedicínskou platformu a podle svého vyjádření dosáhla v loňském roce obratu téměř 250 milionů korun, což má představovat meziroční nárůst o 158 procent. Více než polovina obratu plyne z Česka, zejména od korporátních klientů, kteří aplikaci pořizují pro své zaměstnance jako součást programu zdravotní péče o zaměstnance a jejich rodiny.

Prostřednictvím aplikace Meddi je možné mimo jiné bezpečné spojení lékaře a pacienta, a to pomocí videohovoru nebo textových zpráv. Aktuálně funguje v Česku, na Slovensku a ve čtyřech zemích Latinské Ameriky. Do konce roku chce její zakladatel Jiří Pecina vstoupit také do Německa, Itálie a několika dalších evropských zemí. První na řadě mají být Maďarsko, Srbsko a Slovinsko.

14. 6. 2024 07:01

Rychlá zpráva

elonmuskinvesticeFoto: Midjourney / CzechCrunch

Akcionáři Tesly schválili rekordní balík odměn pro Muska, jeho hodnota ale poklesla

Podílníci Tesly včera schválili rekordní balík odměn pro šéfa podniku Elona Muska v hodnotě 44,9 miliardy dolarů, tedy zhruba jednoho bilionu. Stalo se to poté, co dohodu, která vznikla v roce 2018, začátkem letošního roku zrušil soud ve státě Delaware.

Součet hlasů nebyl bezprostředně oznámen a schválení odměny taky neznamená, že Musk dostane v dohledné době celou částku. Balíček pravděpodobně bude ještě několik měsíců předmětem jednání u soudu v Delawaru, kde se Tesla proti zamítnutí odvolává. Před propadem akcií měl balík odměn hodnotu 56 miliard dolarů.

13. 6. 2024 21:00

Doporučujeme

Vždy, když něco děláte, tak prodáváte. Svůj produkt, firmu, myšlenku, vizi nebo službu. Většina lidí v tom ale není dostatečně dobrá. Nebo tak dobrá, jak by mohla. Má problémy se sebeprezentací i komunikací obecně. Podle majitele SEBA Academy Petra Vojnara jde ale všechno naučit. „Je to pět zbraní, se kterými, když vůbec víte, že existují, orientujete se v nich a dokážete je využívat a kombinovat, tak získáte brutální konkurenční výhodu nad lidmi ve vašem oboru, kteří sice třeba umí prodávat, ale už nechápou, že existují například ovlivňovací techniky,“ vysvětluje Vojnar s tím, že čím více technik dokážete zapojit, tím lepší budete.

Partner podcastu: SEBA Academy

13. 6. 2024 19:00

Rychlá zpráva

exec-osobnost-2024Foto: EXEC

E-commerce osobností roku je Dalibor Cicman z miliardového fitness e-shopu GymBeamu

Druhý ročník ankety EXEC e-commerce osobnost má svého výherce. Stal se jím Dalibor Cicman, zakladatel GymBeam, největší fitness e-shop v regionu celé střední a východní Evropy. „Vítězství je pro mě velkou ctí a uznáním práce celého našeho týmu. Těší mě, že naše práce přináší zákazníkům hodnotu,“ komentuje Cicman, za kterého převzala cenu Lenka Lukáčová, ředitelka marketingu GymBeam pro Česko a Slovensko.

Druhé místo ankety obsadil Ruslan Skopal, zakladatel e-shopu Trenýrkárna, na třetím skončila Eva Šípková, která má na starosti Customer Experience v Alze. Speciální ocenění za Inspiraci roku získal Tomáš Čech, zakladatel společnosti Angry Beards. Anketu vyhlašuje mediální e-commerce platforma EXEC, kterou provozuje společnost Shopsys. Odborná porota byla stejně jako loni složena z předních e-commerce manažerů a expertů, investorů a majitelů e-shopů či služeb.

13. 6. 2024 17:10

Rychlá zpráva

borkovecFoto: Partners

Partners Banka má tři měsíce po startu přes 50 tisíc klientů. Borkovec v ní posílil pozici

Partners Banka hlásí tři měsíce od svého oficiálního spuštění více než 50 tisíc klientů včetně dětí, které si uložili téměř 19 miliard korun. Podle prohlášení banky se jedná o nejrychleji rostoucí banku v Česku od roku 2007. Svou pozici zároveň posílil její zakladatel Petr Borkovec, který se přesouvá z představenstva finančně-poradenské společnosti Partners Financial Services do představenstva Partners Banky jako místopředseda.

„Partners Banka je pro naši skupinu velký a důležitý byznys, který ji celou transformuje. Chci proto posílit svou roli lídra skupiny a také se více zaměřit na banku,“ uvádí Petr Borkovec, který zároveň přebírá také novou roli co-CEO. Řídit bude především oblasti produktu, distribuce a marketingu. Předseda představenstva a CEO banky Marek Ditz se bude prioritně zaměřovat na oblasti úvěrů, IT, řízení lidských zdrojů, financí, rizik a compliance.