Na Alze lze ode dneška platit kryptoměnou Litecoin

Filip HouskaFilip Houska

Alza.cz_Výdej-2-e1481983222666
0Zobrazit komentáře

Poté, co česká e-commerce společnost Alza.cz v květnu minulého roku umožnila platby v kryptoměně Bitcoin, na svém e-shopu dnes spouští možnost placení pomocí další, velice populární kryptoměny – Litecoin (LTC). Pro uživatele by to mělo přinést zejména výhodu nižších transakčních poplatků a až 4x rychlejší zpracování oproti BTC.

Litecoiny, které lze směnit na pražském a bratislavském showroomu ve speciálních automatech, je možné platit jak na českém e-shopu, tak na mutacích alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com. Vedle LTC přichází i postupná podpora digitální měny DASH, nicméně ta se dá zatím pouze směňovat – platby mají být dostupné později.

adyen

Přečtěte si takéPayPal končí na eBay jako primární zprostředkovatel plateb, nahrazuje ho fintech startup AdyenPayPal končí na eBay jako primární zprostředkovatel plateb, nahrazuje ho fintech startup Adyen

Hlavními důvody, proč Alza začala Litecoin, který se momentálně drží na hranici 135 dolarů/1 LTC, podporovat, je nejen rostoucí trend kryptoměn jako takových, ale také neustále se zvyšující počet objednávek zboží na Alze skrze bitcoiny.

0218_litecoin_1

Vedoucího internetového marketingu Alza.cz Jan Sadílek ostatně komentuje zavedení bitcoinových plateb, které v prvních týdnech generovaly tržby v řádech milionů korun, a implementaci Litecoinu slovy:

„Na Alze stále narůstá počet objednávek placených skrze Bitcoin. Od zavedení se jedná o tržby v desítkách milionů a tisíce objednávek. Ve velké míře je BTC využíván k nákupu komponent na těžení kryptoměn. Stabilní zájem je i o hardwarové peněženky, například oblíbený TREZOR od české společnosti SatoshiLabs. Obdobný vývoj nyní očekáváme i u Litecoinu,“

alza

Bitcoinový bankomat

Foto: Alza.cz

Diskuze (0)

Novinka

Anonym