Na Disney+ vyšly nové Star Wars. Příběhy rytířů Jedi ukážou Ahsoku a Dookua, ale i ženskou verzi Yody

Animovaný seriál ukazuje nové osudy známých postav ve stylu Klonových válek. Nechybí ani původní představitelé Qui-Gona nebo Palpatina.

Michal MančařMichal Mančař

tales-of-the-jedi-pribehy-rytiru-jedi-star-wars-disney

Foto: Disney

Hrabě Dooku a Mace Windu v době, kdy ještě oba stáli na světlé straně Síly…

0Zobrazit komentáře

Vesmír je nekonečný, přesto se ho Disney pokouší naplnit rozmanitými seriály ze světa Star Wars. Nejnovější počin s podtitulem Příběhy rytířů Jedi právě vyšel na streamovací službě Disney+ a zaměří se na příběhy Ahsoky Tano a hraběte Dookua. Těšit se však diváci mohou i na návrat herce Liama Neesona v roli mistra Qui-Gona Jinna. Anebo na zástupkyni rasy, z níž pochází mistr Yoda.

Šest epizod, dvě hlavní postavy, ještě více Star Wars. Od původních snímků George Lucase se milované příběhy z předaleké galaxie pod značkou Disney vydávají do rozmanitých zákoutí. Vedle tří filmových trilogií se fanoušci kosmických bitev, mystické Síly a světelných mečů mohli podívat třeba na lovce odměn v Mandalorianovi, na zrod povstání proti krutému Impériu v Obi-Wanu Kenobim nebo Andorovi, případně sledovat galaktický konflikt v animovaných Klonových válkách. Nyní k nim přibyly taktéž animované Příběhy rytířů Jedi.

Všechny díly nového seriálu jsou k dispozici na streamovací službě Disney+ s českými titulky i dabingem. Půltucet epizod je rozdělený mezi dějové linky Ahsoky Tano a hraběte Dookua. Tedy postav fanouškům dobře známých z dřívější tvorby, Příběhy ale ukážou jejich život ještě před budoucími pohnutými osudy. Odhalí tedy první krůčky mladé dívky, která se později stane učednicí jediovského řádu, nebo to, jak se někdejší rytíř Jedi vydal na temnou stranu Síly a stal se z něj jeden ze Sithů, Darth Tyranus.

Animované provedení seriálu pokračuje ve vizuálním stylu nastaveném zmíněnými – a vynikajícími – Klonovými válkami. Ty v sedmi sériích se stupňující se kvalitou zevrubně prozkoumaly stejnojmenný konflikt ve vesmíru Star Wars, který poskytl kulisy prequelové trilogii. Právě v tomto seriálu, respektive jeho úvodním filmu se poprvé objevila postava Ahsoky Tano, kterou s rozličnou mírou úspěchu coby svého učně-padawana vedl Anakin Skywalker (než se ošklivě spálil metaforicky i doslova).

Stejně jako v Klonových válkách propůjčí Ahsoce svůj hlas Ashley Ecksteinová a hraběte Dookua namluví Corey Burton. To jsou jména spíš pro fajnšmekry, ale i méně zarytí fanoušci ocení skutečnost, že k dabingu Příběhů rytířů Jedi se přidali Liam Neeson, který si zopakuje roli mistra Qui-Gona Jinna z prequelů, a oceňovaný herec Ian McDiarmid, jenž je pevně spojen s císařem Palpatinem alias Darth Sidiousem napříč třemi filmovými trilogiemi i mnoha příběhovými odbočkami Star Wars.

Zajímavá je i role Bryce Dallas Howardové, která se jako herečka objevila třeba v nové trojici Jurských světů, ale především se do starwarsovského kánonu zapsala coby režisérka několika dílů Mandaloriana nebo Boby Fetta. V novince hraje Yaddle, zástupkyni stejné rasy, z níž pochází moudrý mistr Yoda. Pro tuto postavu to není premiéra, už se mihla v prvním filmu prequelové trilogie jako členka rady rytířů Jedi. Galaktickou popularitu kuriózní rase samozřejmě přihrál i „baby Yoda“ neboli Grogu z Mandaloriana.

Příběhy rytířů Jedi jsou nicméně jen jedním z dílčích hyperskoků na kosmické výpravě Disney. Začátkem příštího roku se má s třetí sezónou vrátit Mandalorian. V Příbězích vyobrazená mladá Ahsoka dostane vlastní seriál ze své dospělosti. Na skvělou první řadu Andora se pokusí navázat už potvrzená druhá série. V chystané Skeleton Crew se zase představí zvučné jméno, hlavní role se zhostí Jude Law. A v přípravné fázi má být také Lando, seriál o oblíbeném pašerákovi, nebo The Acolyte, který se v historii Star Wars podívá ještě před prequely.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym