Na konferenci Women in Tech se pod taktovkou Kiwi.com představí ženy z Googlu, Czechitas a GoodAI

Jiří SvobodaJiří Svoboda

kiwi-office-brno-m-1Event

Foto: Kiwi.com

Kanceláře Kiwi.com v Brně

Emancipace je sice pojem, se kterým se společnost setkala v polovině 19. století, nicméně technologický, případně podnikatelský sektor, je důkazem, že ženy v mnohém o rovnost s muži stále bojují.

Právě o tom, jaké role mohou ženy zastávat v odvětví, které je tradičně považováno za spíše mužské, bude na brněnské konferenci Women in Tech mluvit dvanáct úspěšných vysoce postavených žen ze známých firem z Česka i zahraničí. Akci pořádá Kiwi.com a CzechCrunch je jejím hlavním mediálním partnerem.

waymo_090217x1

Přečtěte si takéBývalý startup Googlu Waymo si objednal dalších 62 tisíc kusů samořiditelných automobilů

Na programu je dvanáct půlhodinových přednášek. První z nich přednese Chantel Spencer-Bowdage, vývojářka ze vzdělávacího startupu Memrise a zakladatelka hnutí Girls in Tech London. Jen název jejího bloku napovídá, že bude chtít hned na úvod celého dne zbořit jedno z běžných stigmat – že při zaměstnání v tech sektoru je nutné umět programovat. 

Women in tech Forum on Women in Tech

Jednou z řečnic odpoledního bloku pak bude Laura Fernández Giménez, zakladatelka a CEO Future Funded, první a jediné crowdfundingové platformy pro vzdělávání nové generace žen v IT s přednáškou The Future of Tech is Female. Mezi další řečnice se zařadí Ewa Maciáś, Senior Engineering Manager z Google Cloud, nebo Daria Hvížďalová, projektová manažerka z Good AI.

Přímo ze Silicon Valley pak přiletí do Česka také Stephanie New, backendová inženýrka z Dropboxu, a Ekaterina Minitsenka, programová manažerka Google, která bude mluvit například o spolupráci s NASA při mapování Marsu.

women in tech

„Cílem konference je představit návštěvnicím, ale samozřejmě i návštěvníkům poznatky pokrývající nejnovější trendy ze světa technologií. Počítáme s těmi, kteří se zatím o tuto oblast pouze zajímají, ale i s profesionály pracujícími na tech pozicích,“ říká za organizátory Petra Vaškových, produktová ředitelka Kiwi.com a současně jedna z řečnic. Právě s ní vám na CzechCrunchi přineseme také rozhovor.

Jednodenní program se uskuteční 16. června v brněnském kině Scala a vstupenky lze zakoupit za příznivých 490 korun. Na prvních pět z vás však čeká vstupenka zcela zdarma – při objednávce stačí zadat slevový kód „CZCRUNCH100“.

Aktualizace, 11. 6.: Doplněna informace o dvou dalších řečnicích, Stephanie New a Ekaterině Minitsenka

Hear from these inspirational women at the top of tech! Get your tickets and meet them in less than three weeks at our forum! :)

Zveřejnil(a) code.kiwi.com dne Čtvrtek 31. května 2018