Na konferenci Women in Tech se pod taktovkou Kiwi.com představí ženy z Googlu, Czechitas a GoodAI

Jiří SvobodaJiří Svoboda

kiwi-office-brno-m-1Event

Foto: Kiwi.com

Kanceláře Kiwi.com v Brně

0Zobrazit komentáře

Emancipace je sice pojem, se kterým se společnost setkala v polovině 19. století, nicméně technologický, případně podnikatelský sektor, je důkazem, že ženy v mnohém o rovnost s muži stále bojují.

Právě o tom, jaké role mohou ženy zastávat v odvětví, které je tradičně považováno za spíše mužské, bude na brněnské konferenci Women in Tech mluvit dvanáct úspěšných vysoce postavených žen ze známých firem z Česka i zahraničí. Akci pořádá Kiwi.com a CzechCrunch je jejím hlavním mediálním partnerem.

waymo_090217x1

Přečtěte si takéBývalý startup Googlu Waymo si objednal dalších 62 tisíc kusů samořiditelných automobilůBývalý startup Googlu Waymo si objednal dalších 62 tisíc kusů samořiditelných automobilů

Na programu je dvanáct půlhodinových přednášek. První z nich přednese Chantel Spencer-Bowdage, vývojářka ze vzdělávacího startupu Memrise a zakladatelka hnutí Girls in Tech London. Jen název jejího bloku napovídá, že bude chtít hned na úvod celého dne zbořit jedno z běžných stigmat – že při zaměstnání v tech sektoru je nutné umět programovat. 

Women in tech Forum on Women in Tech

Jednou z řečnic odpoledního bloku pak bude Laura Fernández Giménez, zakladatelka a CEO Future Funded, první a jediné crowdfundingové platformy pro vzdělávání nové generace žen v IT s přednáškou The Future of Tech is Female. Mezi další řečnice se zařadí Ewa Maciáś, Senior Engineering Manager z Google Cloud, nebo Daria Hvížďalová, projektová manažerka z Good AI.

Přímo ze Silicon Valley pak přiletí do Česka také Stephanie New, backendová inženýrka z Dropboxu, a Ekaterina Minitsenka, programová manažerka Google, která bude mluvit například o spolupráci s NASA při mapování Marsu.

women in tech

„Cílem konference je představit návštěvnicím, ale samozřejmě i návštěvníkům poznatky pokrývající nejnovější trendy ze světa technologií. Počítáme s těmi, kteří se zatím o tuto oblast pouze zajímají, ale i s profesionály pracujícími na tech pozicích,“ říká za organizátory Petra Vaškových, produktová ředitelka Kiwi.com a současně jedna z řečnic. Právě s ní vám na CzechCrunchi přineseme také rozhovor.

Jednodenní program se uskuteční 16. června v brněnském kině Scala a vstupenky lze zakoupit za příznivých 490 korun. Na prvních pět z vás však čeká vstupenka zcela zdarma – při objednávce stačí zadat slevový kód „CZCRUNCH100“.

Aktualizace, 11. 6.: Doplněna informace o dvou dalších řečnicích, Stephanie New a Ekaterině Minitsenka

Hear from these inspirational women at the top of tech! Get your tickets and meet them in less than three weeks at our forum! :)

Zveřejnil(a) code.kiwi.com dne Čtvrtek 31. května 2018