Na Netflix dorazila hraná adaptace legendárního anime One Piece. Je to až překvapivě dobrá podívaná

One Piece patří mezi nejznámější anime vůbec a snaha Netflixu natočit hranou verzi s sebou nesla nejistá očekávání. Výsledek je ale nadmíru vydařený.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

one-piece-netflix-1

Foto: Netflix

Seriál One Piece

0Zobrazit komentáře

Největší streamovací služba v minulosti s hranými adaptacemi anime příliš nepochodila, teď ale vyšel One Piece – a zdá se, že věci se tentokrát mají výrazně jinak. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Když se Netflix naposledy pustil do seriálové adaptace slavného anime ve formě Cowboy Bebop, výsledkem byly velice špatné reakce a zrušení po jedné řadě. Rozhodnutí natočit One Piece, jednu z nejslavnější mang a milovaný seriál s více než tisícovkou epizod, proto s sebou u mnoha diváků neslo velice nejistá očekávání. Výsledek ale podle všeho dopadl nadmíru dobře.

One Piece je v základu klasickým příběhem pirátů, kteří brázdí široká moře, zažívají více i méně pravděpodobná dobrodružství a hledají bájný titulní poklad. Hlavní hrdina Monkey D. Luffy, dávající dohromady semknutou pirátskou družinu, ale spíš než o bohatství pro sebe samotného usiluje o lepší společnost. Se svojí poskládanou rodinou se proto pouští do boje s militaristickou mocí Světové vlády. Jako král pirátů chce osvobodit ty, které si podrobila.

One Piece ale vedle poměrně výrazných politických linek nechybí zcela neseriózní zábavné prvky. Častým zdrojem humoru je například Luffyho nadpřirozená schopnost různě natahovat svoje tělo jako gumu. Také okolní svět je plný sytých barev, velkých mořských příšer nebo živých šnečích telefonů. Převést toto vše z animované do hrané formy tak, aby celek fungoval, byla velká výzva.

Podle prvních reakcí se to ale z velké části podařilo. Na jedné straně diváci nemusejí znát rozsáhlou předlohu, aby se orientovali ve všem potřebném, na druhé jsou ale s relativně věrnou adaptací spokojeni také dlouholetí fanoušci anime. Ačkoliv několik epizod trvá, než hraný One Piece najde pevnou půdu pod nohama, pak se směle vydává napříč mnoha různými světy a do boje s temnotou s nakažlivým úsměvem na tváři. Seriál je dostupný na Netflixu.


Co ukazují trailery

Zabiják

David Fincher se po téměř dekádě od Zmizelé vrací ke svému hlavnímu formátu filmového thrilleru. Jeho novinka s Michaelem Fassbenderem sleduje rozklad mysli nájemného vraha. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Premiéra druhé části Duny se odkládá

Film pokrývající druhou část knižní Duny měl už tak těžkou cestu ke vzniku, když jeho osud nějakou dobu visel na covidových příjmech z kin. Nakonec vše dopadlo dobře, diváci si ale na výsledek budou muset počkat déle. Jelikož totiž stávkující herci nemohou být součástí marketingové kampaně, studio se rozhodlo premiéru Duny: Části druhé přeložit z listopadu až na březen příštího roku. Uvedení v Česku je aktuálně stanoveno na 15. března 2024. Odložilo se i pár dalších filmů. Více zde.


Co si pustit

Aftersun

HBO Max  |  Drama |  2022 |  96 min.  |  ČSFD

aftersun-a24

Reprofoto: A24/YouTube

Film Aftersun

Aftersun, loňský hit nezávislé kinematografie, se odehrává primárně v 90. letech v tureckém přímořském resortu, kde 31letý otec tráví příjemné chvíle se svojí jedenáctiletou dcerou. Snímek debutující režisérky a scenáristky Charlotte Wells s melancholií zachycuje jejich vztah, na který později dospělá žena vzpomíná. Podle mnoha jeden z nejlepších filmů minulého roku.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.