Na Startup World Cup & Summit v Praze se objeví lidé se zkušenostmi z Applu či Instagramu. Startupy hrají o půl milionu dolarů

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Jedna z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě Startup World Cup & Summit se uskuteční v Praze již za pár týdnů, a tak se blíží i 20. únor, tedy datum, do kterého mohou startupy podávat své přihlášky do evropského finále soutěže, ve které se mohou utkat o investici ve výši půl milionu dolarů. Účastníci také již 10. dubna uvidí desítky významných speakerů a mentorů ze zkušenostmi z firem jako Apple, Instagram, Strava nebo Red Bull.

Přihlášené startupy budou mít šanci získat titul mistra Evropy, půl milionu dolarů k tomu a zajistit si místo v celosvětovém finále, kde je možné vyhrát další milion dolarů v investicích. Stejně jako v předchozích letech Startup World Cup & Summit kombinuje do jednoho dne právě startupovou soutěž a klasickou konferenci s desítkami speakerů. Mezi nimi vystoupí například John Rizzo, investor ze Silicon Valley, který byl ředitelem marketingu v Applu ještě v době prvního Macintoshe. Od té doby prošel několika technologickými firmami a dovedl je i k úspěšnému exitu.

Na akci nebude o známé tváře nouze a dále se tak představí například James Quarles, CEO fitness aplikace Strava a bývalý viceprezident Instagramu, šéf Avastu Vince Steckler, zakladatelka Czechitas Dita Přikrylová, CEO Liftaga Ondřej Krátký nebo Milan Formánek z Red Bull Media House.

james-quarles-strava

James Quarles, CEO Strava

„Na vzniklý line-up jsme mimořádně pyšní. Nejprve nás velmi potěšilo, když naše pozvání přijali takoví velikáni startupového prostředí jako James Quarles nebo Vince Steckler. S obrovskou radostí teď můžeme oznámit i účast Dava Evanse, který odstartoval svou kariéru u Applu a dnes je úspěšným autorem světového bestselleru, jenž u nás vyšel pod názvem Designérem vlastního života,“ komentuje Václav Pavlečka, spolupořadatel dubnové akce a šéf VC fondu Air Ventures.

Motivem letošního ročníku bude otázka „What’s next, Europe?“. Organizátoři si totiž všímají dlouhodobého historického vývoje – zatímco v minulosti byla Evropa neotřesitelnou kolébkou inovací, dnes je pozornost upřená především do amerického Silicon Valley. A to i přesto, že Evropa má stále co nabídnout.

SWCS2019

„Podle nás je v Evropě stále obrovský potenciál – a SWCSummit by měl proto být mimo jiné příležitostí ke zrodu nových propojení, investicí a nápadů, které mohou starý kontinent opět dostat na pozici světové inovátorské jedničky, která mu právem náleží. Proto se také Evropy ptáme: What’s next?“ dodává Vít Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, který je druhým spolupořadatelem akce.

Akce, jejíž je CzechCrunch mediálním partnerem, se uskuteční ve středu 10. dubna v pražském Kongresovém centru. To bude rozděleno na několik speciálních zón určených pro startupy, inovátory z korporací, investory a široké publikum. Organizátoři očekávají účast více než 1 500 lidí a 350 startupů z desítek zemí. Ty, které se ještě chtějí zúčastnit soutěže, se mohou hlásit na webu konference. Možné je již koupit také vstupenky, které pro startupy a studenty stojí 1 850 korun, pro běžné návštěvníky 3 509 korun a pro investory 7 139 korun.