Někdy se sny plní, uvedl miliardář Komárek. Jeho Allwyn začal provozovat britskou Národní loterii

Licence na provoz Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii. „Je to pro nás obrovské vítězství,“ uvedl druhý nejbohatší Čech.

Peter BrejčákPeter Brejčák

karel-komarek-kkcg-boxed

Foto: KKCG

Miliardář a majitel skupiny KKCG Karel Komárek

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele a druhého nejbohatšího Čecha Karla Komárka se ve Velké Británii oficiálně stala provozovatelem prestižní Národní loterie. Dnes o tom rozhodla britská Komise pro hazardní hry, která firmu Allwyn jako preferovaného uchazeče o licenci vybrala na jaře. Proti jejímu tehdejšímu rozhodnutí se však odvolala společnost Camelot, která loterii provozovala doposud.

Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru ve Velké Británii. Allwyn zvítězil mimo jiné díky příslibu, že na dobročinné účely vybere podstatně více než Camelot. Slíbil také vysoké investice do nových digitálních produktů.

Rozhodnutím společnosti Camelot stáhnout námitky vstoupila britská komise do jednání s Allwynem o dokončení procesu. „To znamená, že společnosti Allwyn byla oficiálně udělena čtvrtá licence,“ píše se v dnešním oznámení Komise pro hazardní hry.

„Někdy se sny plní. Jsem nadšený, že jsme oficiálně získali čtvrtou licenci britské Národní loterie a můžeme tak posunout Allwyn na další úroveň. Tento verdikt mě opravňuje k přesvědčení, že náš tým je schopen řídit loterie po celém světě, bez ohledu na jejich velikost. Je to pro nás obrovské vítězství,“ komentoval Komárek rozhodnutí na svém LinkedInu.

Britská Národní loterie patří k největším na světě. Od jejího vzniku v roce 1994 hráči dohromady získali více než 46 miliard liber (1,29 bilionu korun) na 670 tisíc dobročinných účelů po celé Británii.

Allwyn provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, na Kypru a od jara také v Řecku. Dříve se jmenovala Sazka Entertainment. Letos v lednu firma oznámila, že prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings (CRHC) vstoupí na akciovou burzu v New Yorku. V létě se pak finanční skupina PPF zavázala do společnosti investovat 6,5 miliardy korun.

Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům, časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na 7,7 miliardy dolarů (191 miliard korun) a zařadil jej na druhou příčku mezi tuzemskými miliardáři. Jeho KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly mimo jiné ve společnostech Allwyn, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

S přispěním ČTK

Načítám formulář...