Němci modernizují hotely, startup zaujal i české Rockaway. Podílí se na investici přes 200 milionů

Rockaway Ventures Fund loni opět rozběhl své investiční aktivity. Teď se účastní investice do mnichovského Apaleo, jež pomáhá hotelům v 15 zemích.

Peter BrejčákPeter Brejčák

andrea_dusan_rvf-1-min

Foto: Rockaway Ventures Fund

Generální partneři Rockaway Ventures Fund Dušan Zábrodský a Andrea Lauren

0Zobrazit komentáře

Český fond Rockaway Ventures Fund, který spadá pod Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta, pokračuje ve svém investičním tažení. Německý startup Apaleo, jehož cloudová platforma umožňuje ubytovacím zařízením spravovat rezervace, provoz nebo fakturace, i díky zdejším investorům nabral ve dvou tranších celkem devět milionů eur, v přepočtu asi 210 milionů korun.

Rockaway Ventures Fund v aktuálním kole takzvané série A byl hlavním investorem společně se švýcarskými Serpentine Ventures, které doplnila řada andělských investorů. Platformu Apalea využívají skupiny ve více než patnácti zemích, mezi nimi například Vagabond Club, MK Hotels, Limehome nebo HR Group, majitel provozovatelů sítě hotelů Vienna House.

Apaleo vzniklo v roce 2017 v Mnichově a nabízí cloudovou platformu, v níž propojuje různé interní i externí hotelové systémy a aplikace, což jejich provozovatelům přináší flexibilitu a přizpůsobivost svých služeb specifickým potřebám zákazníků. Během loňského roku startup zdvojnásobil své roční opakující se tržby (ARR), jejich výši nicméně nesděluje.

„Jako dlouhodobý investor do evropského online cestování oceňujeme, jak dobře Apaleo reaguje na současné trendy v pohostinství a měnící se požadavky moderních zákazníků. Pevně věříme, že Apaleo má potenciál stát se důležitým hráčem v globálním ekosystému pohostinských technologií,“ říká generální partnerka Rockaway Ventures Andrea Lauren. V nedávném vydání CzechCrunch Podcastu prozradila, že startupy prochází očistnou kúrou a trh se radikálně zlepšil ve prospěch investorů.

„Během roku 2022 jsme zaznamenali jasné signály, že je hotelový průmysl připravený a hladový po transformaci. Nové financování nám umožní pokračovat v našem poslání – dát každému podniku v pohostinství svobodu při vytváření jeho vize,“ doplňuje spoluzakladatel Apaleo Martin Reichenbach.

Opětovné rozběhnutí investičních aktivit do startupů skrze vlastní fond skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, jenž se stal českým EY Podnikatelem roku 2022, oznámila před rokem a půl. Následně pod hlavičkou Rockaway Ventures Fund loni investoval do řeckého projektu na prodej ojetých vozů Spotawheel, českého Campiri pro pronajímání karavanů i stejně zaměřeného německého hráče FreewayCamper.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym