Novým ředitelem TV Nova bude Daniel Grunt. Má dál rozvíjet úspěšnou streamovací platformu Voyo

Současní ředitelé televize Jan Vlček a Klára Brachtlová se naopak přesunou do vedoucích pozic skupiny CME, pod kterou TV Nova patří.

Jiří BlatnýJiří Blatný

grunt_nova

Foto: TV Nova

Daniel Grunt

0Zobrazit komentáře

Televizi Nova čekají na začátku roku 2023 změny ve vedoucích pozicích. Vedení má od ledna převzít Daniel Grunt ze skupiny CME. Mateřská společnost stanice, která patří do portfolia investiční skupiny PPF, si od rošády slibuje upevnění pozice TV Nova jako lídra na tuzemském trhu, chce také dál rozvíjet úspěšnou streamovací službu Voyo.

Grunt nahradí současné ředitele Jana Vlčka a Kláru Brachtlovou, kteří se posunou do vedení mateřské skupiny CME. Změny mají podpořit rychlý růst celé skupiny a její digitální transformaci. Grunt se má zaměřit na upevnění pozice TV Nova jako lídra na trhu a na digitální transformaci s důrazem na růst placené streamovací platformy Voyo. Zároveň prozatím zůstane i vedoucím digitální sekce v CME, dokud nebude jmenován jeho nástupce.

Streamovací platformě Voyo se už v současnosti daří lákat uživatele. Trhu sice v Česku vévodí zahraniční služby v čele s Netflixem, letos v říjnu nicméně Nova oznámila, že si její službu platí přes čtyři sta tisíc lidí. V Česku a na Slovensku přitom měla ještě v loňském roce jen zlomek tohoto počtu. Nakopla ji však pandemie či velká marketingová kampaň běžící prakticky neustále v rámci kanálů společnosti CME. Do roku 2026 chce Voyo dosáhnout na milion předplatitelů.

Společnost CME provozuje televizní stanice v ČR, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Bulharsku a Chorvatsku. Jejím vlastníkem je investiční skupina PPF. Grunt do skupiny přišel jako šéf digitálních médií na začátku loňského roku. V obdobné pozici tam pracoval před více než deseti lety. V letech 2008 až 2010 řídil veškeré internetové aktivity TV Nova.

Mezitím sedm let řídil nová média v TV Prima, rok a půl pracoval jako ředitel internetové divize vydavatelství časopisů Sanoma Media Praha. Na začátku kariéry pracoval i jako manažer pro oblast multimédií divize Nseries společnosti Nokia Czech Republic, byl také marketingový a produktový ředitel internetového portálu Centrum.cz.

Od ledna se aktuální provozní ředitel CME Dušan Švalek stane zástupcem výkonného ředitele zodpovědným za Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko a Bulharsko. Současná řesitelka TV Nova Brachtlová se v CME stane ředitelkou externích vztahů a zastřeší aktivity spojené se strategickými partnerstvími a vztahy v rámci odvětví a společně se Švalkem dohlédne na provozní agendu CME. Vlček bude zodpovědný za výnosy skupiny, bude i nadále podporovat obchodní růst TV Nova a pracovat na strategických projektech jako je digitálně cílená reklama, kterou chce CME postupně zavádět na všech trzích.

Skupina TV Nova má volně šířené stanice Nova, Nova Fun, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold, prémiové stanice Nova Sport 1 až 4 a Nova International. Loni v říjnu spustila tematickou stanici pro ženy Nova Lady. V divácké skupině mezi 15 a 54 lety měla loni skupina podíl na sledovanosti třicet tři procent. Vedle toho provozuje portály Nova Plus a Voyo.

S přispěním ČTK

Diskuze (0)

Novinka

Anonym