Nudí vás skutečný život? Stáhněte a rozehrajte si The Sims 4, ode dneška jsou už navždycky zdarma

Málokterá hra ukazuje skutečnou tvář lidí tak jako série The Sims. Vytvoříte virtuální život snů, nebo se krutě pobavíte na účet nebohých simíků?

Michal MančařMichal Mančař

the-sims-4

Foto: Electronic Arts

The Sims 4 simulují i mezilidské vztahy

0Zobrazit komentáře

Nestárnoucích her není málo, skutečná kvalita je konstantou bez ohledu na rok vydání. Když se k ní ale přidá i neustálá podpora vývojářů, a to dokonce spoustu let po premiéře, zůstane vám jen hrstka takto jedinečných titulů. Třeba The Sims 4, kteří takto baví a pravidelnou porci nového obsahu dostávají už od roku 2014. Počínaje dneškem budou bavit ještě víc – můžete si je stáhnout a hrát zadarmo.

Málokterá videohra ukazuje skutečnou tvář a povahu lidí tak jako série The Sims. Nabídla zjednodušeně řečeno simulátor života, ve kterém řešíte vztahy, bydlení, zábavu i zaměstnání virtuálních postaviček. Jedni hráči to berou svědomitě a vybudovali si digitální kopii světa svých snů, v němž vedli spořádaný a naplňující život.

Ale jiní nebohé simíky uzavírali do komůrek o půdorysu jednoho metru čtverečního bez možnosti naplnit základní lidské potřeby. Nebo mezi jejich dům a zastávku, ze které měli odjíždět do práce, postavili obrovské bludiště, jehož zdolání trvalo hodiny… Bez ohledu na přístup nyní nastala jedinečná příležitost si krásné (nebo strašlivé) herní chvilky připomenout. The Sims 4 si ode dneška zahrajete zadarmo.

Čtvrtý díl známé značky její vydavatel Electronic Arts uvolňuje na všech platformách, tedy kromě PC (kde ji seženete například na Steamu) i na Mac, PlayStation nebo Xbox. Titul z roku 2014, jenž má i českou lokalizaci, bude k dostání zdarma v základní verzi bez četných rozšiřujících balíčků, které pro něj pravidelně připravují vývojáři ze studia Maxis. Tedy tvůrci i další slavné série se slůvkem Sim v názvu, legendárního stavitelského simulátoru SimCity.

the-sims-4-dum

Foto: Electronic Arts

Pro někoho jsou The Sims simulátorem života, jiný v nich jen staví domečky

The Sims 4 díky jejich píli získali už dva tucty větších rozšíření, která přiživují obrovskou hráčskou komunitu a přidávají někdy až extrémně rozmanitý obsah. Naposledy letos v létě vyšly balíčky obohacující hru o studium a dobrodružství na střední škole… anebo o vlkodlaky. Ano, od idylického amerického života se The Sims za ty roky opravdu posunuli, mírně řečeno.

Už dříve tak hráči své simíky mohli potěšit například novými chlupatými mazlíčky, vylepšit jejich volný čas o plážové nebo zimní radovánky, ale také je vyslat do světa Star Wars. A nebyly to jen kosmetické dodatky, které by přidávaly nové vybavení domácnosti. Do hry vkládaly i nové možnosti, třeba ekologii a udržitelnost herních světů, ale umožnily také ve hře rozjet vlastní podnikání.

Právě obrovský objem rozšiřujícího obsahu je klíčovým důvodem neutuchající oblíbenosti i finančního úspěchu The Sims. K oběma tuto herní rodinku nasměroval už úvodní díl z roku 2000, ve Spojených státech se první The Sims stali nejprodávanější hrou v roce vydání i rok poté. Jen za tu dobu si je pořídily přes tři miliony hráčů a hra utržila 130 milionů dolarů. V dalším roce pak dokonce simíci usedli na trůn nejprodávanější počítačové hry v dějinách, když sesadili logickou adventuru Myst.

Tento rekord se za následujících dvacet let dočkal zlomení jinými tituly – prodejům na PC dnes vévodí multiplayerová střílečka PUBG, napříč všemi platformami je neohrožená kostičková kreativita Minecraft –, nicméně úspěch The Sims pokračoval. Naposledy vyvrcholil v roce 2014 právě čtvrtým dílem, který od vydání přilákal téměř čtyřicet milionů hráčů a utržil přes miliardu dolarů, více než pětinu ze všech tržeb značky.

Ve své základní podobě už tedy The Sims 4 další dolary Electronic Arts nepřihrají. Ale působivá čísla mohou i tak narůst díky zájmu o hru zdarma, který nutně přiláká i zájemce, jimž základ stačit nebude. A dost možná si od tohoto kroku tvůrci slibují i výrazné připomenutí jména v době, kdy fanoušci netrpělivě očekávají The Sims 5.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym