Obří deal má zelenou. Miliardový Datart se propojí se slovenským Nay a jeho Electro Worldem

Po několika měsících, co spojení povolil český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, se kladně vyjádřil také slovenský protějšek.

Peter BrejčákPeter Brejčák

datart_cepkov_07

Foto: HP Tronic

Prodejna Datartu

0Zobrazit komentáře

Majitelé zlínské skupiny HP Tronic, pod kterou patří zejména prodejce elektroniky Datart, a slovenský Nay, vlastnící mimo jiné síť Electro World, dostali od českého a teď i slovenského antimonopolního úřadu zelenou ke svému spojení. O tomto záměru firmy informovaly již před rokem, výsledkem má být úplně nová entita.

„Povolení spojení ze strany ÚOHS v České republice a PMÚ na Slovensku bylo klíčovou podmínkou pro uskutečnění našeho záměru, který začneme v nadcházejících týdnech postupně realizovat. Prvním krokem je příprava detailního plánu dalšího postupu,“ komentuje Daniel Večeřa, generální ředitel společnosti HP Tronic, jež loni utržila téměř 26 miliard korun.

„Spojení poskytne synergické výhody prostřednictvím sdílení zkušeností a zvýšení efektivity provozních procesů zejména v oblasti logistiky, infrastruktury, marketingu a nákupu zboží,“ doplňuje Peter Zálešák, předseda představenstva Nay. Obě společnosti věří, že vzájemná spolupráce jim umožní posilovat svou pozici na trhu a lépe využívat příležitostí nejenom v kamenných prodejnách, ale také v e-commerce.

Hodnotu transakce ani jedna ze stran nekomentuje, ale má potenciál stát se jedním z největších byznysových dealů roku. Spojením dojde ke sjednocení prodejen v České republice pod značkou Datart a na Slovensku pod značkou Nay. Podle vyjádření firem jde o reakci na současné dění na trhu, kde online hráči posilují a zároveň musí čelit rostoucímu vlivu globálních tržišť.

Zástupci obou společností rovněž ujistili zákazníky, že avizované spojení nijak neovlivní platné smluvní závazky jako například reklamace, které se vztahují na produkty a služby zakoupené v prodejnách Datartu v Česku a na Slovensku, Electro Worldu v České republice a Nay na Slovensku před samotným spojením.

Skupiny HP Tronic a Nay jsou předními multikanálovými maloobchodníky v oblasti spotřební elektroniky s více než pětadvacetiletou historií v České republice a na Slovensku. Nově vznikající uskupení Nay-Datart má oběma společnostem přinést nové příležitosti. Zároveň prý nabídne zlepšení hodnot pro zákazníky, zaměstnance a investory.