Proti rodině nejlepšího boxera. Bývalý youtuber Jake Paul vyzve bratra slavného Tysona Furyho

Původní scéna influencer boxingu nabírá nových, mnohamilionových rozměrů. V sázce je jméno jedné z nejznámějších boxerských rodin.

Filip HouskaFilip Houska

paul-fury

Foto: Jake Paul/Instagram

Jake Paul versus Tommy Fury

0Zobrazit komentáře

Na jedné straně třiadvacetiletý hezoun, který se narodil do jedné z nejznámějších boxerských rodin na světě. Na straně druhé bývalý youtuber, který ještě před pár lety neměl s profesionálním boxem vůbec žádné zkušenosti. Teď proti sobě budou stát v ringu. Tommy Fury, bratr mistra světa v těžké váze Tysona Furyho, se před zraky celého světa utká s kontroverzemi obestřeným, ale úspěšným Jakem Paulem. Ve hře budou miliony dolarů i jméno dynastie.

Ještě před čtyřmi lety byl Jake Paul velmi sledovaným videotvůrcem. Útokem bral hlavně YouTube, kam dával obsah, který neměl daleko od toho, aby byl za hranou zákona. Nebo minimálně společenských norem. Pak se stal profesionálním boxerem a do ringu nalákal i známé tváře ze světa bojových umění – například bývalého šampiona organizace UFC Tyrona Woodleyho nebo legendu na scéně MMA Andersona Silvu. Všechny porazil.

Ačkoliv Paul vzešel z takzvaného influencer boxingu, v rámci kterého mezi sebou bojují celebrity dnešního internetového světa, postupem let se začal dostávat pod kůži i známým boxerům. Ostatně jeho potyčka s Floydem Mayweatherem, jedním z nejlepších boxerů všech dob, možná jednou vstoupí do bizarních dějin boxu. Nikdy se ovšem dosud v ringu nesetkal s profíkem, což se nyní – po dvou selhaných pokusech – má stát skutečností.

Paul na svém Instagramu oznámil, že se 26. února utká s neporaženým Tommym Furym, bratrem legendárního britského boxera Tysona Furyho. O domluvení tohoto zápasu se obě strany snažily už dvakrát, pokaždé to ale ztroskotalo na organizačních záležitostech. Teď ale vše nasvědčuje tomu, že se klání uskuteční – oba se svými týmy odletí do saúdskoarabského Rijádu, kde svůj více či méně seriózní spor budou moci ukončit.

Mnozí jejich zápas berou jako frašku, která s profesionálním sportem má pramálo společného. Paula stále považují za youtubera a kontroverzního influencera, Furyho zase za boxera, který dosud nebojoval proti žádnému papírově silnějšímu soupeři. Oba dva ve svých kariérách ještě neprohráli – Paul má skóre 6:0, Fury má o dva vítězné zápasy více. Je ale dost možné, že půjde o nejsledovanější boxerský zápas tohoto roku.

Ať už je Paul jakýkoliv, je mistrem marketingu. Napříč jeho kanály ho sleduje přes 50 milionů lidí, ve kterých umí vzbudit zájem. To platí i pro sponzory, kteří ví, že jim Paul zajistí velkou viditelnost, proto do jeho sportovních kroků neváhají investovat velké peníze. Podle zdrojů má jen Fury za tento zápas dostat až 2,5 milionu dolarů, téměř 55 milionů korun. To je ve světě původního influencer boxingu bezprecedentní suma. Paul vydělá ještě víc.

Vyšší stovky tisíc dolarů pak ještě pravděpodobně poputují z takzvaných pay-per-views (PPV), tedy jednorázových přístupů, které si diváci platí – v tomto případě bude jeden stát 50 dolarů –, aby mohli zápas sledovat online. Okolo celé události se tak točí velké peníze, které vyvolávají zájem i mezi odbornější sportovní veřejnosti. Zápas navíc bude vysílat americká stanice ESPN, která má ve světě sportu obrovské jméno.

Možná ještě zásadnější dopad ale může mít zápas na celou rodinu Furyů – Tommy je totiž tím, který teď musí její jméno obhájit před světem. Tyson i otec obou bratrů John už několikrát veřejně řekli, že je nemyslitelné, aby jejich dynastii „porazil youtuber“. Jak pro Paulův tým potvrdil samotný Tyson, kdyby Tommy prohrál, musí navždy ukončit svou rozjetou boxerskou kariéru.

Očekávaný zápas je tak dalším potvrzením, že Paulovi umí míchat sportovními kartami. Před rokem a půl se Jakeův starší bratr Logan, také bývalý youtuber a nyní i zápasník wrestlerské společnosti WWE, utkal se zmíněným Mayweatherem v exhibičním boxerském klání. A proč by to někdo jako Mayweather dělal, kdyby v tom nebyly miliony dolarů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym