Rapper Rytmus nasedá na vlnu NFT. Fanouškům díky tomu nabídne i účast na videoklipu

Slovenský rapper vypustí dvě kolekce. Ta první se bude týkat nového videoklipu, ta druhá přinese fanouškům možnost setkání i nahrávání ve studiu.

Filip HouskaFilip Houska

rytmus_1

Foto: Rull

Slovenský rapper Rytmus

0Zobrazit komentáře

Na vlně NFT se už svezla řada více či méně známých osobností, teď se kouzlem digitálních sběratelských předmětů s přidanou hodnotou nechal očarovat i Rytmus, jedna z nejvýraznějších tváří česko-slovenské hiphopové kultury. Ve spolupráci s technologickou platformou Rull představuje nové edice, díky kterým se fanoušci mohou podílet na jeho novém videoklipu. A nebude chybět ani případné setkání.

V následujících dnech budou do kryptoéteru vypuštěny dvě hlavní kolekce. Ta první je založena na novém videoklipu, který Rytmus, třetina legendárního slovenského uskupení Kontrafakt, natočil. Do oběhu se dostane přesně deset tisíc jednotlivých předmětů na bázi NFT NFT bayc-1NFT je jedna z oblastí světa kryptoměn. Jde o nezaměnitelné tokeny (non-fungible… Více informací , jež si fanoušci budou moci zdarma stahovat. Jakmile bude staženy všechny, dostanou jejich vlastníci přístup k exkluzivní premiéře.

„Videoklip, který jsme pro kampaň vybrali, reprezentuje Rytmusův neustálý umělecký růst. Jedná se o kolaboraci s dalšími skvělými slovenskými umělci, ale více skutečně říci nemůžeme. Lidé si musí počkat, tak je to správně,“ zmiňuje pro CzechCrunch Zdeněk Vacek, zakladatel technologické společnosti Payment4U, která vyvinula platformu Rull. „Obecně jde ale o něco, co na tuzemské scéně ještě nebylo,“ doplňuje.

Druhá kolekce se bude týkat digitálního zvěčnění zásadních momentů z interpretovy bohaté kariéry, které ovšem nebudou složit pouze jako „obyčejné obrázky“. Po vzoru jiných zahraničních umělců, kteří využívají NFT jako jistou vstupenku do svých exkluzivních komunit, bude mít i Rytmusova edice obdobný charakter. Spíše než o vizuální díla půjde o zážitkové odměny pro skalní fanoušky.

„Představte si setkání s umělcem, účast na jeho další práci (například videoklipu), nahrávání ve studiu nebo nějakou jinou formu přímé interakce,“ popisuje Vacek. Vlastníci jednotlivých předmětů z této kolekce mohou navíc získat i další fyzické sběratelské předměty nebo vstupenky na koncerty. Tvůrci ovšem zatím nezmiňují, za kolik etherea (kryptoměny, za níž se NFT zpravidla kupuje – pozn. red.) budou novinky dostupné.

„Vidíme, že prosté digitální obrázky už tolik lidí nezajímají. A vlastně proč by měly. My se naopak snažíme dělat věci trochu jinak – na prvním místě není plané sběratelství, ale zážitky a odměny. Jsme zvědavi, jak se kampaň s jednou z nejvýraznějších tváří česko-slovenské hiphopové komunity povede,“ doplňuje Vacek a uvádí, že se zčásti inspirovali i za hranicemi, kde je NFT ve spojení s hudebním průmyslem mnohem rozvinutější.

Ostatně se stačí podívat například na Eminema a Snoop Dogga, dva vysoce uznávané rappery, kteří formovali celý žánr. Ti například letos v červnu urovnali svůj dlouholetý spor a natočili společný videoklip, do kterého zakomponovali takzvané znuděné opice Bored Ape Yacht Club (BAYC), tedy jednu z nejhodnotnějších kolekcí na bázi NFT vůbec. Před pár měsíci se na vlně NFT svezla i slavná Madonna, ačkoliv poněkud kontroverzně.

„Sledujeme zavedené postupy a dobrou praxi i originálnější pokusy, dokonce výstřelky. Naši kampaň a nabídku samozřejmě optimalizujeme pro české a slovenské publikum, které má vlastní vkus a vlastní hlavu,“ zakončuje Vacek.

Načítám formulář...