Robert Schönfeld našel člověka, který bude řídit jeho osmimiliardové RSBC. Chce uspět i v Británii

Generálním ředitelem investiční skupiny RSBC je nově Milan Šlapák. Dosud ji od založení v roce 1998 až do loňska řídil sám Robert Schönfeld.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

rsbc

Foto: RSBC / CzechCrunch

Robert Schönfeld, zakladatel RSBC, a Milan Šlapák, generální ředitel RSBC

0Zobrazit komentáře

Rodinné království Roberta Schönfelda má nového šéfa. Investiční skupinu, která vznikla v roce 1998 na základech restituovaného majetku šlechtické rodiny Schönfeldů, povede v roli generálního ředitele Milan Šlapák. Řízení mu předává sám Robert Schönfeld, který RSBC téměř čtvrtstoletí od jejího založení sám řídil. Nástupce si původně našel už loni, jenže Petr Oršulík krátce po nástupu do funkce zemřel. V čele se šestačtyřicetiletým Šlapákem se má téměř osmimiliardová skupina vydat ještě výrazněji také za hranice.

Zakladatel Robert Schönfeld zůstane v roli předsedy představenstva a bude se věnovat především strategickému směřování a také svým filantropickým aktivitám. Mezi ty patří například mezinárodní umělecká škola International School of Music and Fine Arts, kterou prošlo přes deset tisíc žáků z Česka i zahraničí. Jednapadesátiletý Schönfeld je hudebním nadšencem, studoval dějiny hudby na Akademii múzických umění v Praze a je také patronem českého orchestru PKF Prague Philharmonia.

„V průběhu let jsme z RSBC vybudovali stabilní společnost, které se úspěšně daří naplňovat vizi, s níž jsem rodinné podnikání převzal. Jsem přesvědčen, že skupina má obrovský potenciál pro další udržitelný růst v Čechách i za hranicemi, a nesmírně mne těší, že nám s ním bude pomáhat právě Milan Šlapák. Jeho přístup k vedení lidí a mnohaleté mezinárodní zkušenosti budou pro další rozvoj skupiny velkým přínosem,“ říká Robert Schönfeld. Součástí RSBC je dnes více než čtyřicet společností a souhrnná hodnota aktiv dosahuje téměř osmi miliard korun.

Kořeny skupiny sahají do 90. let, kdy rodina Schönfeldů získala v rámci polistopadových restitucí zpět svůj rozsáhlý majetek. Dnes RSBC definují rezidenční a komerční nemovitosti, úrodná půda, realitní fondy a také průmyslové a zemědělské firmy z Česka i zahraničí. Jde například o slovinskou zbrojovku Arex nebo strojírenskou společnost Bauer Technics a skupina je také největším provozovatelem kamenných prodejen s rybářskými potřebami v Česku.

Milan Šlapák přichází se zkušenostmi z řízení výroby, logistiky či obchodu a jeho cílem bude ještě více rozvinout aktivity RSBC napříč Evropou. „Mé rozhodnutí vstoupit do RSBC velmi ovlivnilo osobní setkání s panem Robertem Schönfeldem. Zaujala mne nejen rodinná podnikatelská historie, ale především jeho vizionářský přístup k investicím a osobní hodnoty, se kterými přistupuje k byznysu. Rod Schönfeldů již po generace staví na principu vytváření dlouhodobé a udržitelné hodnoty a v tomto duchu se nesou i veškeré obchodní aktivity,“ říká Milan Šlapák.

V životopise nového generálního ředitele RSBC jsou manažerské pozice v nadnárodním konglomerátu General Electrics (GE), kde působil téměř pětadvacet let, ať už ve Spojených státech, Francii, Itálii, Číně nebo České republice. Právě u nás byl posledních čtrnáct let součástí pobočky světového výrobce leteckých motorů a systémů GE Aviation, v níž dělal od roku 2019 ředitele. V novém působišti bude mít zpočátku na starosti nastavení řídících procesů a interních mechanismů tak, aby byly jednotlivé divize skupiny RSBC připravené na mezinárodní působení.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym