Sen pokračuje. Netflix schválil natočení druhé řady populárního fantasy seriálu Sandman

Seriál podle předlohy Neila Gaimana představil svět, v němž snům, smrti nebo závisti vládnou božské bytosti. Byl to úspěch, a tak vznikne pokračování.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

sandman-netflix-season-1-dream

Foto: Netfilx

Seriál Sandman od Netflixu

0Zobrazit komentáře

Dalším osud Sandmana, nového fantasy seriálu od Netflixu, byl dlouho ve hvězdách. Teď už je jasno – populární seriál dostane i druhou řadu. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit.

Jedním z nejzajímavějších seriálů, které letos na Netflixu vyšly, je bezpochyby Sandman, fantasy adaptující stejnojmennou komiksovou sérii Neila Gaimana. Centrem jeho příběhu je Sen (také Morfeus), mocná bytost ovládající svět snů, která musí opět nastolit pořádek po stu letech věznění, kdy se noční můry dostaly do světa bdících a miliony lidí upadly do nekončícího spánku. Sen se přitom střetává s lidskými zloduchy, jemu blízkými bytostmi ovládajícími smrt či závist – a také se samotným Luciferem.

Sandmanovi, který byl díky přímé spolupráci s Gaimanem velice věrný předlohám, se dostalo dobrého přijetí od kritiky i diváků, dlouho se ale spekulovalo, jestli někdy dostane pokračování. První řada si za premiérové čtyři týdny, které jsou pro měření úspěšnosti titulů pro Netflix zásadní, získala pozornost publika na celkem 328 milionů hodin. To je úctyhodné číslo, k velkým hitům streamovací služby ale mělo poměrně daleko.

V posledních dnech se dokonce objevily údajné reporty, podle nichž byl Sandman zrušen. Teď se k nadšení fanoušků seriálu ukázalo, že to není pravda. Po uniknutí klipu Netflix oficiálně potvrdil, že druhá řada ambiciózního fantasy skutečně vznikne. „Na Morfea a ostatní čekají úžasné příběhy… Teď je čas vrátit se do práce. Čeká nás rodinná večeře… A Lucifer čeká, až se Morfeus vrátí do pekla,“ řekl Gaiman.

Diváci se s Morfeem naposledy setkali ve světě snů, kde se po důležitém uvědomění rozhodl o své království starat jinak než dosud. Jeho soupeři ale mezitím chystali nový způsob, jak si ho podrobit. Druhá řada tak slibuje jak hlubší ponoření do detailů univerza Sandmana, tak napínavý boj mezi božskými bytostmi o osud lidstva.


Co ukazují trailery

Avatar: The Way of Water

Třináctileté čekání na pokračování Avatara se chýlí ke konci. Snímek s podtitulem The Way of Water v novém traileru poodhaluje více z rodinného příběhu, ale také další dechberoucí záběry pod vodou, létající tvory a lodě z jiné planety (respektive měsíce). Druhý Avatar má mít podle informací The Hollywood Reporteru 190 minut. Více zde.

Trol

Podle prvního traileru vypadá Trol jako Gozdilla, jen natočená podle severských legend. Můžeme tedy očekávat obří, mechem pokryté monstrum procházející norskou krajinou a rozšlapávající skromné dřevěné domky, ale také snahy vlády ničitele rozstřílet na padrť raketami.

Jeho temné esence

Po dvou letech se pro třetí – a poslední – řadu vrací fantasy Jeho temné esence. Mladá hrdinka Lyra celý příběh otevřela tím, že se vydala hledat svého ztraceného přítele napříč alternativními světy. Teď se spolu s Willem, s nímž se seznámila na cestách, vydává do země mrtvých s nadějí provést zdánlivě nemožné, zatímco se v okolních světech schyluje k válce.

Nebe s.r.o.

První řada komedie Nebe s.r.o. představila Daniela Radcliffa jako řadového anděla, který se snaží zachránit Zemi před božím plánem na jejím místě postavit restauraci. Další dvě řady se vydaly do různých míst dějin, konkrétně do středověku a do 19. století na Oregonskou stezku. Čtvrtá naopak míří do možné budoucnosti – přesně takové, jakou ukázal Šílený Max.


Co hýbe světem filmu a televize

Seriál The Last of Us má datum premiéry

The Last of Us – odehrávající se ve světě zničeném zmutovanou houbou, která lidi mění na krvelačné bestie – patří mezi nejoceňovanější videohry vůbec. A ani televizní adaptaci od HBO vůbec nechybí ambice. Nově víme, že vysoce očekávaná novinka na obrazovky dorazí už 15. ledna.

Zaklínač vymění Geralta

Netflix na příští léto chystá třetí řadu svého fantasy hitu, mezitím ale přišla nemilá zpráva – budeme se v ní muset rozloučit s Geraltem s tváří Henryho Cavilla. Žádaný herec se totiž vrací k roli Supermana a na jeho místo má ve čtvrté řadě Zaklínače nastoupit Liam Hemsworth, bratr filmového Thora. Možná ale ne napořád.

Míří k nám nová velká streamovací služba

Top Gun: Maverick má za sebou extrémně úspěšné uvedení v kinech a už pár měsíců ho lze koupit třeba na iTunes. Kdy ho ale uvidíme na streamovací službě, ptáte se? Příští rok v únoru. Bude součástí nabídky nové služby SkyShowtime nabízející produkci studií Universal, Paramount, ale také americké prémiové televize Showtime a britské Sky. Chystají se sem tak i seriály jako Halo a oceňovaný moderní western Yellowstone. A také nový Dexter. Více zde.

Pátek třináctého se vrátí jako seriál

Hororová série o znetvořeném sériovém vrahovi v hokejové masce je legendární, čítá minimálně dvanáct filmů. Více než dekádu po vydání toho posledního se teď pro Peacock (u nás SkyShowtime, viz výše) chystá seriál odehrávající se před všemi známými příběhy s vrahem Jasonem. Jako showrunner i hlavní scenárista novinku s názvem Crystal Lake dostane na starost Bryan Fuller, který je známý coby tvůrce seriálů Hannibal či Američtí bohové.


Co si dnes pustit

Mosty

Apple TV+  |  Drama  |  2022 |  92 min.  |  ČSFD

causeway-jennifer-lawrence

Foto: Apple

Film Mosty

Drama Mosty je podle ohlasů velice dobře zprostředkovává traumata vyvolaná válkou. Hrdinkou je Lynsey, která se vrátila z Afghánistánu poté, co její auto najelo na výbušninu. Zatímco pracuje v New Orleansu jako uklízečka bazénů, snaží se vrátit do normálního života. Mosty jsou intimní film bez velkých patetických gest a jednoznačného příběhu, ale o to působí autentičtěji.

Deadwind

Netflix  |  Krimi  |  2018-2021  |  3 řady  |  ČSFD

deadwind

Reprofoto: Original versions/YouTube

Seriál Deadwind

Deadwind spadá do tradice severských noirových kriminálek, takže se můžeme „těšit“ na osobními traumaty zmítanou detektivku Sofii, která vyšetřuje vraždu a přitom objevuje znepokojivou konspiraci. Hrdinka se navíc paralelně s náročným případem snaží vychovávat dvě děti, přičemž v daném kontextu je velice těžké být příkladnou matkou. Když se k této premise přidá mrazivá atmosféra méně malebných finských prostředí a klikatící se zápletka, máme před sebou seriál, u něhož je snadné strávit i hodiny v kuse.

Atlanta

Disney+ |  Komedie  |  2016-2022 |  4 řady  |  ČSFD

atlanta

Reprofoto: FX Networks/YouTube

Seriál Atlanta

V zámoří už dlouhé roky jeden z nejlepších probíhajících komediálních seriálů, u nás dosud nedostupný. Teď si můžeme konečně oficiální cestou pustit Atlantu, která sleduje mladého, poměrně chudého Earla, jak se snaží udělat díru do světa jako manažer svého bratrance, začínajícího rappera s jedním lokálním hitem. Earl samozřejmě žádné manažerské znalosti nemá. I když vám dané prostředí není příliš blízké, je to skvělá zábava s vynalézavým scénářem, ochotou hrát si a experimentovat, ale také výrazným sociálním podtextem.

Dospívání po americku

HBO Max |  Drama  |  1993  |  115 min.  |  ČSFD

this-boys-life-leonardo-dicaprio

Reprofoto: Rotten Tomatoes Classic Trailers/YouTube

Film Dospívání po americku

Za velký průlom v kariéře Leonarda DiCapria se typicky označuje Co žere Gilberta Grapea z roku 1993, za pozornost rozhodně stojí ale také Dospívání po americku z téhož roku. Tehdy ještě nepříliš známý herec ztvárnil mladíka, jehož spolu s jeho chudou matkou terorizuje despotický otec. Hrdina dramatu natočeného podle autobiografického románu Tobiase Wolffa se snaží najít sám sebe i cestu z těžké situace. Dospívání po americku je hlavně o skvělých hereckých výkonech většiny zúčastněných, díky čemuž funguje i jeho jinak poměrně přímočaře podaný příběh.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

1. Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

2. Rod draka

3. Andor

4. Pán prstenů: Prsteny moci

5. Star Wars: Příběhy rytířů Jedi

Nejsledovanější filmy:

1. Na západní frontě klid

2. Barbar

3. Dobrá sestra

4. Bledé modré oko

5. Black Adam

(Obsah byl vytvořen ve spolupráci s ČSFD.)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym