Situace okolo ruského plynu s Pavlem Tykačem i Elon Musk a jeho nákup Twitteru. Čtěte zprávy týdne

Váš pravidelný týdenní přehled zásadních zpráv.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-13

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch / NASA/Flickr

Pavel Tykač a Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Je tady nedělní podvečer, což znamená rekapitulaci zásadních článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Jako první vybíráme velkou byznysovou zprávu ze světa, ve které hraje prim Elon Musk. Ten totiž po měsíci dosáhl svého a za v přepočtu jeden bilion korun koupil sociální síť Twitter. A plánuje na ní udělat několik změn.

Dále jsme udělali velký rozhovor s osmým nejbohatším Čechem Pavlem Tykačem, v rámci kterého jsme se s ním bavili o energetické budoucnosti Česka i tom, co by reálně mohla znamenat nezávislost na Rusku. V neposlední řadě se podíváme také na zajímavou změnu tuzemských sídlišť.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Načítám formulář...


Nejzásadnější zprávy týdne

Musk vyvolal na Twitteru hysterii, říká Jindřich Šídlo: Českým Twitterem hýbe kauza anonymních účtů a samozřejmě Elon Musk a jeho (ne)plány. Co na to Jindřich Šídlo, jehož účet sleduje 300 tisíc lidí a který patří k matadorům zdejší novinářské a tweetové scény?

? Amazon hlásí neuspokojivé výsledky: Doba překotného růstu je pryč. Amazon hlásí nejslabší čísla za dvě dekády, dokonce poprvé od roku 2015 vykázal čtvrtletní ztrátu. Prodělal totiž miliardy dolarů na elektroautech od Rivianu.

? Netflix odhalil hvězdný program na léto: Netflix odhalil hvězdný program na léto. Špionážní thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem a Anou de Armas vyjde v červenci, v dalších filmech bude Christian Bale, Chris Hemsworth a mnoho dalších.

? Další velký zářez české firmy Lasvit: Nejužší mrakodrap na světě zdobí kus Česka. Sklo, světla, vázy a další umělecké plastiky pro newyorský skvost vyráběli výtvarníci, skláři a řemeslníci z české firmy Lasvit.

?️ Brněnští vědci navrhnou popelnici na potraviny: Polovina toho, co lidé v moravské metropoli vyhodí, je jídlo. Mendelova univerzita v Brně proto hledá nejen ideální nádobu, do které potraviny vyhazovat, ale zkoumá i další možnosti využití odpadu v cirkulární ekonomice.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Po měsíci dosáhl Elon Musk svého. Vedení Twitteru si s ním pláclo, sociální síť získá za bilion korun

Jak změnit sídliště? Architekti ukázali, že i malá změna udělá velký rozdíl. Stačí prodloužit balkon

Na ruském plynu jsme se stali závislí. Řešili jsme ekologii a nevytvořili si alternativy, říká Tykač

Nezastavitelný Rohlík. Online supermarket Tomáše Čupra vyrostl o polovinu, utržil 12 miliard korun


Partner newsletteru
Kybernetické hrozby jsou samy o sobě složité, takže komplikované kybernetické zabezpečení je to poslední, co firmy potřebují. Naše intuitivní bezpečnostní řešení poskytují maximální ochranu, díky níž nebudete mít tolik starostí a budete se moci více soustředit na své podnikání.


Potvrzeno: Elon Musk je obyčejný člověk. Útokem na břicho Billa Gatese ukázal svou temnou stranu

Využívají ho miliony Čechů, aniž by to věděly. Komerční banka investuje do mladého českého startupu

Zničte upíry na Staromáku. Vychází krvavá akce Bloodhunt s tou nejhezčí Prahou v herní historii

Přes 760 milionů za několik minut v ringu. Boxer Tyson Fury shrábl masivní odměnu


Mediální partner
TEDxYouth@Prague letos pořádá již 9. ročník konference, která proběhne 11. května od 17.00 v Atriu na Žižkově, tentokrát na téma Kontakt. Více informací naleznete zde.


Doporučujeme

? Deli: Všechno, jen ne nuda v Brně, kapří hody a další pecky z české gastronomie

? Watch: První reakce na Top Gun: Maverick jsou bez výjimky nadšené. Prý je ještě lepší, než kdokoliv čekal