Škoda láká na novou generaci Superbu. Přinese řazení pod volantem i staré dobré fyzické ovladače

Nová Škoda Superb bude mít tento týden svou premiéru. Automobilka nyní odhalila více z tvarů vozu a další změny, na které se můžete těšit.

skoda-superb2023_03

Foto: Škoda Auto

Vizualizace podoby nového Superbu

0Zobrazit komentáře

Škoda si pro letošní rok přichystala dvě opravdu velké premiéry. Zatímco nová generace SUV Kodiaq se již představila, nový Superb na své odhalení ještě čeká. Mělo by se tak stát již tento čtvrtek. A Škoda v novém videu naznačuje, na co se můžeme těšit. Proměněný Superb slibuje některé tradiční prvky, ale i inovaci v podobě řazení pod volantem.

Mohlo by se přitom zdát, že kromě exteriéru a motorizace již nemá Škoda čím překvapit, interiér novinky byl totiž odhalen před několika týdny, jenže mladoboleslavská fabrika nyní ukázala, že to není docela pravda. Na upoutávkovém videu Škoda odhaluje nejen linie nové generace modelu, který již tradičně dorazí v karosářských verzích kombi i liftback, ale představila novinku v podobě ovladačů Smart Dials. Jde o klasické fyzické prvky, kterými Škoda míří tak trochu proti proudu.

Zatímco jiné automobilky sázejí spíše na minimalismus a digitalizaci, Škoda se rozhodla i z důvodu vyšší bezpečnosti cestujících ve voze neopouštět systém manuálního ovládání, který zkombinovala s některými digitálními funkcemi.

skoda-superb2023

Foto: Škoda Auto

Skica interiéru nového Superbu

Nicméně spolu s těmito ovladači najdou majitelé nové generace Superbu ve voze i další inovaci. Stačí jen sáhnout pod volant na místo, kde se obvykle nachází páčka pro ovládání stěračů a ostřikovačů vozu. Tu v nové generaci však střídá volič převodovky, tedy věc pro Škodu inovativní.

Video dále poodhaluje některé prvky nového designového jazyka Modern Solid a také přepracované světlomety. Novinka bude nabídnuta v celkem šesti motorových variantách, mezi kterými nebude chybět plug-in hybrid či mild-hybridní pohon.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym