Spoluzakladatel Uberu Travis Kalanick prodává 29 % svého podílu za 1,4 miliard dolarů

Filip HouskaFilip Houska

travis

Bývalý CEO Uberu, Travis Kalanick

0Zobrazit komentáře

Travis Kalanick, spoluzakladatel a bývalý CEO americké přepravní služby Uber, kterou v červnu minulého roku kvůli několika kontroverzním situacím opustil, dle všeho prodává takřka třetinu svého podílu. Po tomto kroku tak bude mít Kalanick vůbec poprvé k dispozici miliardové jmění v hotovosti pro další využití.

Na základě informací serveru Bloomberg prodá Kalanick 29 procent svých akcií v Uberu, což se má stát v návaznosti na investiční vstup japonského giganta SoftBank a jeho partnerů, jež mají v Uberu koupit až 18procentní podíl v hodnotě 8,5 miliard dolarů. Vzhledem k valuaci ve výši 48 miliard dolarů, kterou právě SoftBank v prosinci roku 2017 stanovil, má prodávaný Kalanickův podíl dělat přibližně 1,4 miliardy dolarů (necelých 30 miliard korun).

apple-october-2016-exxvent-1

Přečtěte si takéApple si převede do USA ze svých zahraničních účtů přes 250 miliard dolarůApple si převede do USA ze svých zahraničních účtů přes 250 miliard dolarů

Původně se však mělo jednat o částku mnohem vyšší, jelikož Kalanick plánoval prodat přes polovinu svého 10procentního podílu, nicméně vzhledem ke sjednaným podmínkám ve smlouvě mohl operovat „pouze“ s necelou třetinou. Ještě před několika měsíci navíc Kalanick zmiňoval, že nikdy neprodal ani jednu akcii, což je s ohledem na aktuální dění zásadní obrat.

The Hamptons Lure Uber Top Drivers Amid NYC Slow Summer Weekends

Foto: Uber, gageskidmore / Flickr