Spoluzakladatel Uberu Travis Kalanick prodává 29 % svého podílu za 1,4 miliard dolarů

Filip HouskaFilip Houska

travis

Bývalý CEO Uberu, Travis Kalanick

Travis Kalanick, spoluzakladatel a bývalý CEO americké přepravní služby Uber, kterou v červnu minulého roku kvůli několika kontroverzním situacím opustil, dle všeho prodává takřka třetinu svého podílu. Po tomto kroku tak bude mít Kalanick vůbec poprvé k dispozici miliardové jmění v hotovosti pro další využití.

Na základě informací serveru Bloomberg prodá Kalanick 29 procent svých akcií v Uberu, což se má stát v návaznosti na investiční vstup japonského giganta SoftBank a jeho partnerů, jež mají v Uberu koupit až 18procentní podíl v hodnotě 8,5 miliard dolarů. Vzhledem k valuaci ve výši 48 miliard dolarů, kterou právě SoftBank v prosinci roku 2017 stanovil, má prodávaný Kalanickův podíl dělat přibližně 1,4 miliardy dolarů (necelých 30 miliard korun).

apple-october-2016-exxvent-1

Přečtěte si takéApple si převede do USA ze svých zahraničních účtů přes 250 miliard dolarů

Původně se však mělo jednat o částku mnohem vyšší, jelikož Kalanick plánoval prodat přes polovinu svého 10procentního podílu, nicméně vzhledem ke sjednaným podmínkám ve smlouvě mohl operovat „pouze“ s necelou třetinou. Ještě před několika měsíci navíc Kalanick zmiňoval, že nikdy neprodal ani jednu akcii, což je s ohledem na aktuální dění zásadní obrat.

The Hamptons Lure Uber Top Drivers Amid NYC Slow Summer Weekends

Foto: Uber, gageskidmore / Flickr