Startup, který se prodal za 200 milionů dolarů, poslal 160 svých zaměstnanců na párty do Las Vegas

bustlefounder

Bryan Goldberg

0Zobrazit komentáře

Psal se rok 2007 a Bryan Goldberg se třemi spoluzakladateli, Nemetzem, Freundem a Finocchiem, spustil svůj první větší startup s názvem Bleacher Report, který se soustředil na podrobné reporty ze sportovních utkání s napojením na množství blogerů. Ten o 6 let později společně prodali do rukou Turner Media za 200 milionů dolarů, tedy více než 5 miliard korun.

Na tom by pravděpodobně nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se všech 160 tehdejších zaměstnanců nedozvědělo nečekanou zprávu o tom, co vlastně bude těsně po prodeji startupu následovat. Byl jim totiž zaplacen víkend v Las Vegas, kde společně se zakladateli měli naplno oslavit tuto důležitou událost. Bryan Goldberg, spoluzakladatel Bleacher Report, se pro BusinessInsider zmínil, že zaměstnancům byly hrazeny veškeré náklady spojené s cestou, ubytováním i zábavou.

flatioweb

Přečtěte si takéBrněnský startup Flatio na střednědobé pronájmy spouští prohlídky bytů ve virtuální realitěBrněnský startup Flatio na střednědobé pronájmy spouští prohlídky bytů ve virtuální realitě

O detailech prý nemůže moc mluvit, protože šlo nezapomenutelnou událost, kterou nelze ohodnotit ani na stupnici od jedné do deseti, nicméně zmiňuje, že pokud prodá svůj druhý media startup Bustle, momentálně s 55 miliony uživateli, pravděpodobně už se do podobně bláznivých oslav se všemi zaměstnanci nepustí. Přeci jen, když prodal spolu s dalšími první firmu, nebylo mu ani 30. Dnes už je o kus starší.

bleacher

Čtyři spoluzakladatelé Bleacher Report

Každý ze spoluzakladatelů prý za celý trip utratil několik desítek tisíc dolarů. Celková částka se tak vyšplhala do stovek tisíc. A pokud vezmeme v úvahu, co vše Las Vegas na podobné utrácení peněz nabízí, nelze se divit tomu, že o oslavě nikdo nechce mluvit.

bleacher

Foto: Bustle