Tato aplikace dokáže na dálku ověřit, zda je produkt na fotografii reálný nebo upravený

truepictop2
0Zobrazit komentáře

Pokud jste někdy prodávali něco v aukci či inzerci, nabízeli svůj byt k pronájmu nebo prodeji či chtěli ověřit verzi fotografie před a po, víte, jak často se snaží lidé upravit fotografie do formy, která danou věc tak trochu zkrášluje nebo úplně zkresluje. S tím chce pomoci startup TruePic, který funguje jako jakási online forma notáře na dálku pro oveření fotografií.

Libovolné fotografie předmětu lze poté ověřit za pomocí aplikace – přímo v ní si totiž zapnete zabudovanou funkci fotoaparátu, která srovnává vyfocenou fotografii a živé „procházení“ po objektu. Jakmile zaznamená, že fotografie není jakkoliv upravena a souhlasí s realitou, opatří fotku speciálním vodoznakem s unikátním kódem, pomocí kterého lze přesně online zjistit, jak ověření proběhlo a kdo ho realizoval.

ajo-1

Přečtěte si takéBrněnský carsharingový startup AJO.cz míří do PrahyBrněnský carsharingový startup AJO.cz míří do Prahy

Podle zakladatelů se TruePic skvěle hodí také pro online ověřování profilů na seznamkách, porovnání stavu auta před a po půjčení, notarizaci dokumentů nebo právě pro ověřené fotografie ubytování. Zvláště v době, kdy existuje nepřeberné množství aplikací, které umí přímo z mobilu během několika sekund vše na fotografiích změnit, se podobný nástroj skvěle hodí.

truepic-dashboard-odometer

Startup v minulém týdnu na svůj rozvoj získal další investici ve výši 1,75 milionů dolarů, tedy přes 42 milionů korun, která se připojila k dosavadním 750 tisícům dolarů a momentálně na mobilu testuje první betaverzi aplikace, která je dostupná pro Android i iOS. Široké využití a zájem prozatím startup zaznamenal ze stran pojišťovacích firem a půjčoven aut.

Podobná služba se rodí v Česku

Něco trochu podobného, i když ne ve smyslu notarizace, ale ověření pravosti předmětů a uměleckých děl za pomocí umělé inteligence, se rodí i v České republice – konkrétně uvnitř startupu ONEPROVE, od tvůrců online platformy pro obchodování s uměleckými díly Artstaq.

verified-photo-craigslist

Diskuze (0)

Novinka

Anonym