Taxify expandovalo do iráckého Bagdádu a keňské Mombasy

Michal PtáčekMichal Ptáček

mark1
0Zobrazit komentáře

Estonská taxi platforma Taxify, která se před lety zabydlela i na českém trhu, opět o něco rozšiřuje své pole působnosti. A to tentokrát do hodně netradičních lokalit, konkrétně do hlavního města Iráku, Bagdádu a keňské Mombasy. Sem Taxify vstupuje díky partnerství s přepravní čínskou platformou Didi Chuxing, která je zároveň jedním z investorů služby (částka, kterou Didi Chuxing do Taxify investovalo, není známa), a která podpoří její další rozvoj a růst na lokálním trhu.

foto-lrs

Přečtěte si takéPřepravní služby Liftago, Rekola a SmileCar nabídnou cestování k volbám zadarmo nebo se slevouPřepravní služby Liftago, Rekola a SmileCar nabídnou cestování k volbám zadarmo nebo se slevou

Mombasa je po hlavním městě Nairobi druhé keňské město, ve kterém Taxify spouští své přepravní služby, s tím, že od řidičů si zde účtuje 15% poplatek, což je alespoň dle slov zakladatetelů (Martina a Markuse Villiga – foto nahoře) služby méně, než si účtuje konkurence typu: EasyTaxi, Uber a podobně.

“Mombasa je velký trh s obrovským potenciálem pro privátní řidiče. Máme velkou radost, že se sem můžeme rozšířit. Jsme si jisti, že Taxify zde může přispět ke zdravé konkurenci a tím také ke zlepšení služeb pro koncové zákazníky a k celkovému snížení cen za osobní přepravu,” říká Shivachi Muleji, který má expanzi aplikace do tohoto města na starosti.

Aplikace je na obou trzích k dispozici pro iOS a Android.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym