Tomáš Čupr a Rohlik.cz jsou k nezastavení. Nákup nově doručí po celém Česku a rozvezou jídla ze známých restaurací

Peter BrejčákPeter Brejčák

cupr-twInsider

Foto: Rohlik.cz

Tomáš Čupr se nezastavuje a v Rohlíku spouští tři nové služby

0Zobrazit komentáře

Největší online supermarket v zemi je k nezastavení. Poslední dny obsluhuje dvacet zákazníků každou minutu a díky posíleným kapacitám aktuálně zvládá vyřídit o padesát procent více objednávek než před nouzovým stavem. A tady zdaleka nekončí. Rohlík dnes představil hned tři nové služby, pomocí kterých chce zvládání výjimečného stavu způsobeného pandemií koronaviru ulehčit dalším skupinám lidí.

Zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr se svým týmem reaguje na aktuální potřeby dostupnosti potravin pro všechny obyvatele v Česku a ještě více vstupuje do regionů. Zároveň podává pomocnou ruku také restauratérům a ve spolupráci se šéfkuchaři z vyhlášených restaurací spouští možnost objednat si hotové speciality domů.

To všechno jen několik hodin poté, co zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr představil svůj nový projekt Nakup bezpečně, který v podstatě umožňuje vytvoření vlastního e-shopu pro všechny obchody.

tomas-cupr-rohlik1-min

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Tomáš Čupr, zakladatel online supermarketu Rohlik.cz

„Projekty rozjíždíme v rekordně krátkém čase proto, abychom byli užiteční, jak nejvíce a nejlépe v těchto dnech můžeme být. A to jen díky tomu, že jsme urychlili práci projektových týmů, jedeme v Rohlíku doslova nonstop, zapojili jsme externí kapacity. A to všechno proto, abychom nenechali v těchto dnech nikoho na holičkách,“ vysvětluje Čupr.

Suchý Rohlík

Již v pátek online supermarket spouští rozvoz trvanlivých potravin po celé České republice, čímž se přidává k Alze či Mallu. Zákazníkům v rámci služby SuchýRohlík.cz slibuje doručení již do druhého dne, ovšem mimo víkendů. Chce tak pomoct doplnit zásoby všem a bezpečně, nejen tam, kde aktuálně služba působí.

„Proto jsme zapojili širší tým, včetně externí kurýrní služby. Zároveň po dobu prvního týdne fungování služby SuchyRohlik.cz bude celý sortiment, který tato služba zahrnuje, o 20 % levnější, aby všichni mohli zůstat v bezpečí domova. Jedná se o základní potraviny z trvanlivého sortimentu, drogerii a domácí potřeby,“ uvádí rychle rostoucí online supermarket.

Rohlík Bistro

Druhým projektem, jehož start je naplánovaný na neděli, cílí na podporu místních dodavatelů, farmářů a kuchařů. Nabídka Rohlíku se tak rozšíří o hotová jídla z vyhlášených restaurací, jako jsou například Atelier Red and Wine, Corso Karlín, Da Emanuel, Eska, Hliněná Bašta, Lokál Dlouhá, Manu Praga, Ollies, Perfect Catering. Další restaurace jsou aktuálně v jednání.

rohlik-cz3

Foto: Rohlik.cz

Kurýr s nákupem z Rohlik.cz

V rámci služby Rohlík Bistro je jídlo po uzavření zachlazeno v takzvaném schockeru – velké lednici s přívodem prudkého studeného vzduchu. Pokrm tak částečně vzdoruje toku času a uchovává si svou přirozenou strukturu, texturu, barvu, chuť i aroma. Díky tomu by mělo chutnat stejně jako v restauraci až tři dny od uvaření.

tomas-cupr-rohlik3

Přečtěte si takéZ každého obchodu uděláme e-shop, aby se nestály fronty. Tomáš Čupr spouští nový projekt proti šíření koronaviruZ každého obchodu uděláme e-shop, aby se nestály fronty. Tomáš Čupr spouští nový projekt proti šíření koronaviru

„Nejde tedy o běžný rozvoz, kdy jede pokrm hodinu v polystyrenovém boxu. Zákazníci mohou prostřednictvím Rohlík Bistro podpořit své oblíbené restaurace a pomoci tak snížit nepříznivý dopad aktuálních opatření v nouzovém stavu na podnikání restauratérů,“ vysvětluje novou službu Rohlík. Právě gastrobyznys teď prochází vzhledem k uzavřeným podnikům hodně složitou situací.

RohlíkMini

Nové služby do třetice od 6. dubna doplní „malý bráška“ RohlíkMini, ve kterém si budou zákazníci moct objednat základní potraviny z nejoblíbenějších tisíce položek pro rychlý a jednoduchý nákup.

Pro tenhle způsob nákupů Rohlík ve spolupráci s externími partnery otevírá nové menší sklady v regionech, díky čemuž v online supermarketu budou moct nakupovat další desítky tisíc domácností.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym