WeWork získává půl miliardy dolarů na rozjezd v Číně, kde založí samostatnou entitu

Filip HouskaFilip Houska

wework

WeWork v San Diegu

0Zobrazit komentáře

WeWork, světově největší síť coworkingových prostorů a privátních kanceláří, se začíná výrazně angažovat i na čínském trhu, kde si chce vydobýt bezkonkurenční pozici. A podle investic, které se za tento měsíc odehrály, k tomu má velice blízko.

V aktuálním investičním kole, které bylo vedeno japonským telekomunikačním gigantem Softbank, investiční firmou Hony Capital a dalšími nezveřejněnými investory, získal newyorský WeWork částku okolo 500 milionů dolarů (cca 11 miliard korun). Za tento je měsíc je to tak druhá masivní investice (první byla ve výši 760 milionů dolarů), kterou startup získal.

james

Přečtěte si takéBasketbalista LeBron James proměnil milionovou investici do moderní pizzerie na 25 milionů dolarůBasketbalista LeBron James proměnil milionovou investici do moderní pizzerie na 25 milionů dolarů

S touto investicí zároveň vzniká zcela nová větev – WeWork China, samostatná entita operující pouze na čínském trhu bez závislosti na mateřské společnosti. Získané peníze budou sloužit na expanzi tohoto byznysu primárně v Šanghaji, Pekingu a Hong Kongu (kde má WeWork zatím osm poboček), ale očekává se i rychlejší posun do dalších částí Číny.

wework2

„Jsme extrémně potěšeni prohloubením našich partnerských vztahů s Hony Capital a SoftBank za účelem rozšíření WeWorku do více lokalit a měst po celé Číně v rychlejším tempu. I když jsme do Číny přišli teprve před rokem, byli jsme schopni zajistit vervní komunitu tvůrců a firem – a to je teprve začátek,“ říká Adam Neumann, CEO WeWorku, v oficiálním prohlášení.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym