Z estonského startupu Pipedrive je jednorožec. Velký tým má i v Praze, kde se vyvíjí jeho vlajkový produkt

Peter BrejčákPeter Brejčák

pipedrive-team-min

Foto: Pipedrive

Tým estonského startupu Pipedrive

0Zobrazit komentáře

Estonsko, země s počtem obyvatel jako Praha, se na světové startupové scéně může pochlubit dalším velkým úspěchem. Pipedrive, který má svoji pobočku také v Česku, vyvíjí CRM platformu pro obchodníky a po nejnovější investici se stal již pátým estonským jednorožcem, tedy startupem s více než miliardovou valuací hodnocenou v amerických dolarech. Historicky se tohoto milníku podařilo dosáhnout také firmám Skype, Playtech, TransferWise a Bolt.

Pipedrive dnes oznámil investici od investiční společnosti Vista Equity Partners, která spravuje více než 58 miliard dolarů kapitálu. Podle informací CzechCrunche od zdrojů obeznámených s transakcí aktuální investice, jejíž výše nebyla zveřejněna, estonský startup ohodnotila na 1,5 miliardy dolarů.

„Partnerství s Vistou nám umožní rychleji zvládnout misi, na kterou jsme se vydali, a to podpořit malé a střední podniky v jejich digitalizaci, aby mohly úspěšně a efektivně růst. Chceme se soustředit zejména na to, abychom dokázali pomocí našich nástrojů pokrýt veškerou zákaznickou zkušenost,“ říká Raj Sabhlok, CEO Pipedrive.

pipedrive-office

Foto: Pipedrive

Nové pražské kanceláře startupu Pipedrive

Investice a vznikající partnerství s Vistou podle něj dále přispěje k expanzi na mezinárodní úrovni a další posílení početné zákaznické základny, která čítá 95 tisíc týmů ve více než 150 zemích s celkovou hodnotou prodejů přesahující 24 miliard dolarů. Mezi tuzemské zákazníky Pipedrivu patří například Mews, Twisto, Shoptet, Zásilkovna či Storyous. Klienti platformy navíc nejsou jedinou českou stopou.

Na vývoji Pipedrivu se od roku 2018 podílí také pětadvacetičlenný tým sídlící v Praze, který se nedávno přestěhoval do nových kanceláří a přímo stojí za nedávno představeným vlajkovým produktem s názvem LeadBooster. Ten klientům pomáhá generovat a spravovat leady, tedy potenciální zákazníky či zájemce o řešení. Díky umělé inteligenci a automatizaci nástroj sám obchodníkům nabídne kontakty, které jsou pro ně relevantní, a zvyšuje tak šanci na úspěch při jejich oslovení.

Pipedrive, který vznikl v roce 2010, chce nově získané prostředky využít zejména pro růst a inovace v oblasti svých prodejních a marketingových řešení. Do spolupráce s Vista Equity se připojí také dosavadní minoritní investoři platformy, mezi něž patří Bessemer Venture Partners, Insight Partners, Atomico, DTCP a Rembrandt Venture Partners.

„Silnou pozici Pipedrive na trhu potvrzují nejen četná ocenění mezi CRM platformami, ale nic nevypovídá o společnosti a vyvinutých technologiích více než obrovská poptávka po jejím řešení a loajalita stávajících zákazníků. Těšíme se proto na spolupráci s Pipedrive i se současnými investory, abychom společně pomohli ke vzniku řešení pro řízení prodejů, která pomohou týmům pracovat s větší přesností a efektivitou,“ dodává Monti Saroya z Vista Equity Partners.

Pipedrive

Globální platforma CRM a inteligentní správa příjmů pro malé podniky.

Pipedrive

Globální platforma CRM a inteligentní správa příjmů pro malé podniky.