Apple chystá další update pro iOS, který s novou funkcí zásadně zlepší kvalitu spánku

iphone
0Zobrazit komentáře

Negativní účinky koukání do nesprávně nastaveného nebo naopak špatně z okolí osvětleného displaye jakéhokoliv zařízení jsou veřejně známé – a tím spíš je pro oči škodlivé pozorování obrazovky telefonu s bílomodrým zářením. V novém updatu pro iOS s označením 9.3 si tak Apple dal záležet a implementoval funkci Night Shift.

Ta po aktivaci v nastavení postupně mění barevnou škálu displaye v závislosti na světelném prostředí, ve kterém se nachází. Pokud tedy koukáte do mobilu bez přestávky několik hodin, ani si změn na první pohled nevšimete, ale očím ušetří spoustu námahy. Technologie je to podobná jako v aplikaci sloužící pro ladění jasu na monitoru notebooku nebo desktopu s názvem Flux, o které jsme psali.

realityeditor

Přečtěte si takéTenhle nástroj vám umožní naprogramovat si vlastní funkce pro jakýkoliv fyzický objektTenhle nástroj vám umožní naprogramovat si vlastní funkce pro jakýkoliv fyzický objekt

Nové iOS je momentálně ve fázi betaverze a je ke stažení pro omezený počet uživatelů a developerů k testování. Finální update by se měl objevit pravděpodobně v průběhu příštího měsíce. Apple si od lepšího pocitu svých uživatelů slibuje i odbourání částečných vlivů na nekvalitní spánek, pokud už tedy někdo nemůže v noci bez telefonu vydržet.

Kromě této zásadní novinky by se měla v novém updatu objevit funkce na zaheslování vlastních poznámek v rámci aplikace Notes, kompletně předělaná aplikace News s personalizovanými zprávami, nové zdravotní funkce nebo pokročilé funkce pro CarPlay, což je vlastní operační systém pro navigační systémy v moderních automobilech.

shift