Tesla začala prodávat vlastní designovou bezdrátovou nabíječku pro chytré telefony

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

iptes
0Zobrazit komentáře

I když kalifornská automobilka Tesla, respektive její šéf Elon Musk v poslední době řeší mnoho problémů, nijak ji to neomezuje ve vydávání dalších produktů. Mezi těmi posledními je i další gadget ze série designových doplňků Tesly, konkrétně pak nová bezdrátová nabíječka pro chytré telefony. Nabíječka doplní množství produktů, které automobilka během let pustila do prodeje – ať už jde o bundy, hračky či surfařská prkna.

Zdá se, že Tesla po vzoru Applu sází na fakt, že cokoliv se na trhu objeví s jejím logem v hlavním vizuálu, bude se automaticky prodávat, a zákazníci si za prémiovou značku ještě rádi připlatí. Podobný scénář lze očekávat i s novým Tesla Wireless Chargerem, který se však zatím v e-shopu inovativní firmy objevil jen na pár hodin a později zase zmizel.

tesla-wireless-charger4

Tesla již dříve nabízela v sekci Lifestyle čepice, hrnky či trička a nyní k nim přidává také bezdrátovou nabíječku spojenou s powerbankou. Než se k ní však mohli všichni fanoušci dostat, Wireless Charger z e-shopu Tesly z neznámých důvodů zmizel. Můžeme však očekávat, že se zase brzy objeví, což u Tesly není nic neobvyklého.

teslaemusk

Přečtěte si takéElon Musk může být kvůli vyšetřování Komise pro kontrolu cenných papírů ve větších problémech, než se původně zdáloElon Musk může být kvůli vyšetřování Komise pro kontrolu cenných papírů ve větších problémech, než se původně zdálo

Na první pohled vypadá bezdrátová nabíjecí powerbanka díky svému designu jako příslušenství od Applu. Ostatně i nová nabíječka Tesly, která byla navrhována stejným designovým jazykem jako ostatní „energetické produkty“ jako například Powerwall, má podobnou prémiovou cenu.

tesla-wireless-charger3

Tesla Wireless Charger s kapacitou 6 000 mAh a 5W bezdrátovým výstupem nabízí za cenu 65 dolarů (zhruba 1 400 Kč). Mnozí namítají, že dnes lze za poloviční cenu zakoupit i nabíječky s téměř dvojnásobnou či trojnásobnou kapacitou a výstupem, respektive rychlejším dobíjením zařízení. I tak má v sobě Tesla Wireless Charger rovnou integrovaný USB-C kabel a v případě potřeby také USB-A port pro další zařízení, jako jsou například iPhony.

Nejzásadnější parametry:

  • Kapacita baterie: 6 000 mAh – 22,2 Wh (lithium-polymer)
  • Prodloužení doby volání až o 21 hodin
  • Prodloužení doby surfování na internetu až o 18 hodin
  • Vstupní napětí: 5V/2A
  • Výstupní napětí: 5W při bezdrátovém napětí, 5V/1.5A (7,5W) při drátovém

Prozatím není jasné, kdy a za jakých podmínek se bezdrátová nabíječka s logem Tesly znovu objeví, ale zájemcům doporučujeme pravidelně sledovat oficiální e-shop automobilky.

Tesla-Wireless-Charger-5

Foto: Tesla

Diskuze (0)

Novinka

Anonym