Daniel Křetínský si nadělil dárek v podobě dopravce Tourbus. Spolu s ním získal i brněnské nádraží Zvonařka

Filip HouskaFilip Houska

kretinsky-zvonarka

Foto: Sparta / Chybík+Krištof

Daniel Křetínský koupil dopravce Tourbus spolu se Zvonařkou

0Zobrazit komentáře

Český miliardář Daniel Křetínský byl letos, co se akvizic týče, při chuti a pěkný dárek si nadělil i pod stromeček. Tentokrát realitní společnost EP Real Estate z jeho holdingu EPH koupila tuzemského dopravce Tourbus operujícího napříč Brnem. Spolu s ním spadlo do Křetínského bohatého portfolia i brněnské autobusové nádraží Zvonařka, které letos prošlo velkou modernizací.

Jak uvádí server Zdopravy.cz, EP Real Estate se v Tourbuse stalo jediným akcionářem. A vzhledem k tomu, že je Tourbus stoprocentním majitelem společnosti ČSAD Brno Holding, součástí transakce byla právě i Zvonařka, která dříve patřila k potemnělým místům moravské metropole, ale díky proměně studia Chybík+Krištof vypadá nyní mnohem moderněji.

Podle zápisu v obchodním rejstříku byla změna majitele společnosti Tourbus zapsána 23. prosince, o den dříve valná hromada společnosti zcela vyměnila vedení firmy. Hodnotu transakce ani jedna ze stran nezveřejnila. Akcionáři Tourbusu bylo několik jeho manažerů, přesné podíly však taktéž nejsou známy.

Křetínský tak v letošním roce pokračuje ve velmi zajímavé investiční jízdě. V červnu s kolegou Patrikem Tkáčem a skupinou PFF vstoupil do sítě Planeo Elektro, v červenci poté investorské duo přebralo Mall.tv a také získalo nadvládu nad online supermarketem Košík.cz. O měsíc později se stali největšími akcionáři nizozemské pošty a zvýšili podíl v britské Royal Mail.

V září vstoupil i do francouzské televizní skupiny TF1, v listopadu za miliardy koupil podíl ve fotbalovém West Hamu, kde hraje trio Čechů. Tentýž měsíc stál také v popředí velkého prodeje skupiny Mall Group, v níž držel podíl, do rukou polské firmy Allegro.

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym