Jaká je vaše nejoblíbenější česká hra? Takhle odpověděli Martin Veselovský, Naomi Adachi nebo Daniel Vávra

Herní speciál CzechCrunche přináší žebříček největších českých videoherních studií i přehled jejich rekordních miliardových tržeb.

Michal MančařMichal Mančař

special-hry-rozhovorySpeciál

Foto: CzechCrunch

Martin Veselovský, Naomi Adachi a Daniel Vávra

0Zobrazit komentáře

Slavné české videohry najdete snad pod každým písmenem abecedy. Od série Arma a Bulánků přes Mafii a Samorost až po Žhavé léto. Ale která je ta vaše nejoblíbenější? Až se rozhodnete, můžete se ve videu podívat, jestli na české hry máte stejný vkus jako moderátor Martin Veselovský, influencerka Naomi Adachi, vývojář Daniel Vávra a další herní i neherní osobnosti.

Na CzechCrunchi jsme oslovili známé hráče, kteří na sebe prozradili různé videoherní zajímavosti. A mezi nimi i to, jaký je jejich vůbec nejoblíbenější český titul. Jste zvědaví, jakou hru „Made in Czechia“ má nejraději například tvůrce domácího historického hitu Kingdom Come: Deliverance Daniel Vávra?

Zajímá vás, kolik desítek (anebo stovek?) hodin strávil v online střílečkách novinář Martin Veselovský? Jaká byla první hra, kterou hrál Čestmír Strakatý? Co má zrovna nainstalované známý herní překladatel Filip Ženíšek? Tak se podívejte na herní speciál CzechCrunche, kde jejich video zpovědi najdete. A kromě nich také seznam top 20 českých videoherních studií včetně jejich rekordních výdělků nebo rozhovory se zakladateli a šéfy největších domácích herních firem od Bohemia Interactive až po Warhorse Studios.

Herní speciál CzechCrunche vznikl za podpory společnosti Grip Studios. Firma založená Jakubem Mikyskou a Janem Cabukem v rámci takzvaného co-developmentu spolupracuje s dalšími studii na vysokorozpočtových zahraničních titulech, zapojila se například do vývoje úspěšných her Subnautica, Pillars of Eternity či Marvel’s Midnight Suns.

GRIP Studios

GRIP Studios je herní vývojářské studio s 12letou historií a…

Diskuze (0)

Novinka

Anonym

GRIP Studios

GRIP Studios je herní vývojářské studio s 12letou historií a…

Klíčoví lidé

Jakub Mikyska

Co-founder