Miliardář Karel Komárek opět investuje v Izraeli. Miliony posílá do startupu chránícího internet věcí

Peter BrejčákPeter Brejčák

karel-komarek-kkcg

Foto: KKCG

Miliardář Karel Komárek, majitel skupiny KKCG

0Zobrazit komentáře

Miliardář Karel Komárek ve své skupině KKCG mimo jiných aktivit investuje také do startupů, a to přes fond Springtide Ventures, který nyní oznámil novou investici. Izraelské Shield-IoT, jež se zabývá zabezpečením internetu věcí (IoT), získal 7,4 milionu dolarů, tedy asi 166 milionů korun.

Investiční kolo vedl fond Nextleap Ventures s přispěním většiny původních investorů z počátečního kola v čele s fondy Janvest Capital Partners a E.ON Future Energy Ventures. Vedle toho se objevili i noví investoři, kam patří právě i Springtide Ventures Karla Komárka. Fond nedávno investoval přes 60 milionů korun například do českého ThreatMarku, který bankám a finančním institucím nabízí pokročilé řešení prevence online podvodů.

Kybernetickým hrozbám, avšak v prostředí internetu věcí, se od roku 2017 snaží předcházet také Shield-IoT, za kterým stojí trojice Udi Solomon, Ohad Levin a Dan Feldman. Díky řešení Shield-IoT mohou poskytovatelé služeb a značky IoT monitorovat a zabezpečovat své rozsáhlé firemní sítě IoT/IIoT.

Řešení izraelského startupu se v současnosti používá v mnoha oblastech včetně telekomunikací, veřejných služeb, dopravy, výroby, chytrých měst a státní správy, představuje cloudové softwarové řešení s jednoduchým nasazením pro ochranu jakéhokoli zařízení nebo aplikace IoT bez nutnosti změn v sítích koncových zákazníků.

„Shield-IoT odstraňuje bariéry velkých dat a otevírá dveře na trh služeb připojení do IoT v hodnotě 50 miliard dolarů v roce 2025,“ uvedl generální ředitel a spoluzakladatel Shield-IoT Udi Solomon.

Pro fond Springtide Ventures nejde o první investici do izraelského startupu – v říjnu desítkami milionů korun podpořil firmu Cognni, která vyvíjí službu umožňující společnostem udržovat aktuální přehled o svých datech, čímž minimalizují riziko, že budou tyto informace zneužity například insidery. Dále dokáže nastavovat vyšší úroveň informační bezpečnosti, což omezuje potenciální kybernetické útoky.

Skupina KKCG je mezinárodní investiční společnost, jejíž celková účetní hodnota přesahuje sedm miliard eur. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa a mezi její klíčové obory patří herní průmysl, energetika, IT technologie a reality. Drží podíly ve 212 firmách, mimo jiné v Sazka Group, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

S přispěním ČTK.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym