Mladá Galadriel cítí příchod zla. Amazon odhalil první fotky a detaily děje svého seriálového Pána prstenů

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

lord-of-the-rings-amazon-series-valinor-4

Foto: Amazon

První fotografie ze seriálového Pána prstenů od Amazonu

0Zobrazit komentáře

Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Hlavní týdenní zprávy opět ovládl Amazon se svým seriálem Pán prstenů: Prsteny moci, odhalil totiž další střípky z toho, na co se můžeme za sedm měsíců těšit.

Zajímavé věci se ale děly také jinde. Vyšel například trailer na film Jurský svět: Nadvláda, ve kterém se objevují staří známí, a první upoutávku dostala také minisérie o zakladatelce medicínského startupu Theranos. Nakonec jsme si tradičně připravili několik tipů ke sledování – od akčního thrilleru až po artové drama.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Téma týdne

O čem je a jak vypadá televizní Pán prstenů

Po plakátech z minulého týdne Amazon opět nadzvedává roušku tajemství kolem svého velkolepého díla. Mezi hlavní hrdiny seriálu, který se odehrává tisíce let před první filmovou trilogií, v době vzniku prstenů moci, patří mladá elfka Galadriel s tváří Morfydd Clark (mohli jsme ji vidět třeba ve skvělém hororu Svatá Maud).

Právě ona si jako první uvědomí, že zlo je blíže a silnější, než kdokoliv předpokládá. Pán prstenů: prsteny moci ale bude sledovat dění ve světě elfů, lidí z Númenoru i trpaslíků a desítky důležitých postav. Objeví se i mladý Elrond, ve filmech Petera Jacksona ztvárněný Hugem Weavingem.

Hobity známé z dřívějších filmů neuvidíme, poprvé se ale v audiovizuálním zpracování setkáme s jejich předky chluponohy. Zveřejněné fotografie (exkluzivně na Vanity Fair) neukazují mnoho kromě několika postav a jejich nejbližšího okolí, i tak z nich ale je citelná atmosféra Pána prstenů, byť prozatím skoro bez náznaku temnoty. V samotném seriálu by jí kvůli přítomnosti Saurona měl být dostatek, neuvidíme ovšem krvavou a sexuální exploataci jako ve Hře o trůny.


Na co jsme zvědaví

Jurský svět: Nadvláda

Dobrodružný/sci-fi: Pamatujete si hlavní postavy vědců a matematika ze Spielbergových Jurských parků? V novince Jurský svět: Nadvláda je uvidíte znovu, uprostřed tuny více i méně uvěřitelné dinosauří akce.

The Dropout

Drama: Medicínský startup Theranos chtěl vyvolat revoluci v krevním testování, ukázalo se ale, že investorům prodával nevyrobitelnou technologii. (Anti)hrdinkou nové minisérie The Dropout je jeho zakladatelka Elizabeth Holmes. Více zde.

Rakeťák

Animovaný/dobrodružný: Zajímavé rozšíření mytologie Buzze Rakeťáka z Toy Story nebo další sázka Disneyho na lacinou nostalgii? Jasnou odpověď dá až kompletní film, prozatím nicméně trailery slibují zajímavé dobrodružství… a kočičího robota.

Men

Horor: Mladá žena se po smrti bývalého manžela sama vydává na dovolenou na anglickém venkově. Následují ji tam ale zvláštní nadpřirozené úkazy a tajemné postavy. Scenárista a režisér novinky Men Alex Garland je známý oceňovanými sci-fi horory jako Ex MachinaAnnihilation nebo seriálem Devs.


Co hýbe světem filmu a televize

Seriál Obi-Wan Kenobi se blíží: Jeden z nejznámějších Jediů, opět ztvárněný Ewanem McGregorem, míří na obrazovky na streamovací službě Disney+. Teď jsme se konečně dověděli, že se dorazí 25. května a dostali jsme alespoň plakát. Seriál se zaměří na Obi-Wanova dobrodružství těsně po Star Wars: Epizodě III.

Bitva o Matrix: Produkční společnost Village Roadshow, která se spolupodílela na vzniku nového Matrixu Resurrections, žaluje Warner Bros. kvůli ušlým ziskům. Za kasovní propadák prý může uvedení v kinech a online zároveň. Více zde.

Nový Spider-Man bude jen na HBO: Firmy WarnerMedia a Sony Pictures Television rozšířily dohodu o distribuci pro střední a východní Evropu. To znamená, že všechny novinky Sony budou pouze na HBO a HBO Max – zahrnuje to třeba filmy jako Spider-Man: Bez domovaVenom 2Krotitelé duchů: OdkazUncharted, ale také Otec s Anthony Hopkinsem.

Oscarové nominace: Akademie oznámila nominace na nejznámější filmové ceny – a prozatím se nejedná o žádná velká překvapení. Za zmínku nicméně stojí třeba deset nominací pro Dunu včetně nejlepšího filmu, čtyři nominace pro K zemi hleď! nebo historicky první žena, která byla nominována na druhého režijního Oscara – je jí Jane Campion za film Síla psa. Kompletní seznam zde.


Co si pustit o víkendu (nebo jindy)

Ruská panenka

(VODNetflixŽánr: Drama/komedie, Rok: 2019-dnes, Délka: 1 řada, ČSFD)

russian-doll-netflix-2

Foto: Netflix

Seriál Ruská panenka

Nadia slaví narozeniny… Znovu a znovu a znovu. Pokaždé po útěku z vlastní oslavy zemře jinak, vždy se ale vrátí zase do koupelny své kamarádky. Dnes poměrně klasický námět časové smyčky je tentokrát zajímavý už svou hlavní postavou s unikátní punkovou osobností. Na ploše krátkých epizod seriálu navíc Ruská panenka do zavedeného formátu přivádí několik novinek – jaké to jsou, neprozradíme.

Rozhněvaný muž

(VOD: Netflix, Žánr: Thriller, Rok: 2021, Délka: 118 min., ČSFD)

WRATH OF MAN (2021)

Foto: Vertical Ent.

Film Rozhněvaný muž

Po skvělých Gentlemanech se režisér Guy Ritchie opět vrací k akčnímu thrilleru se složitým vyprávěním, velkou dávkou násilí a přesně dávkovaným černým humorem. I když samotný děj o novém zaměstnanci bezpečnostní firmy hledajícím pomstu není nijak oslnivý, jeho zpracování s dokonalou akcí a rychlou kadencí je.

Odpojit

(VOD: HBO GO, Žánr: Thriller, Rok: 2012, Délka: 116 min., ČSFD)

BRAY_20110920_DIS_00242.CR2

Foto: HBO

Film Odpojit

Facebook nedávno ztratil čtvrt bilionu dolarů ze své hodnoty, sociální sítě a ponoření do virtuálního světa ale spíš jen sílí. Thriller Odpojit témata odcizení a vlivu moderních technologií na lidské vztahy sice pojímá místy příliš didakticky, v očích většiny diváků ale úspěšně balancuje na hraně chytré společenské analýzy a jednoduché morality. Navíc to činí prostřednictvím zajímavého vyprávění, které skládá mozaiku zprvu zdánlivě nespojených postav.

Neposlušnost (ARTHOUSE)

(VOD: iTunes, Žánr: Drama, Rok: 2017, Délka: 114 min., ČSFD)

disobedience-film-2017-2

Reprofoto: Bleeckerstreet/YouTube

Film Neposlušnost

Neposlušnost je příběhem zakázané lásky dvou žen v ortodoxní židovské komunitě. Na jednu stranu to možná zní jako prvoplánové téma s poselstvím o důležitosti následování svého srdce. Ve skutečnosti ale intimně a poeticky natočené drama velice živých postav, které zápasí s rozporem mezi osobní identitou a povinností. Téma zde není podané černobíle, film naopak předkládá těžké volby a přes vyhýbání se patosu dosahuje emočně silného vyvrcholení.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Devadesátky
  2. Reacher
  3. The Book of Boba Fett
  4. Euforie
  5. Pán prstenů: Prsteny moci

Nejsledovanější filmy:

  1. Podvodník z Tinderu
  2. Moonfall
  3. Ulička přízraků
  4. Mimořádná událost
  5. Klan Gucci

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

***

Pro odběr newsletteru CC Watch se přihlaste zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym