Pán prstenů od Amazonu dostal desítky nových plakátů. Odhalují postavy lidí, trpaslíků i Pána zla

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatchx45

Foto: Amazon

Přímo ze seriálu Pán prstenů: Prsteny moci jsme zatím viděli jen jediný záběr

0Zobrazit komentáře

Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Asi nejdiskutovanější novinkou posledních dnů je série více než dvaceti plakátů k Pánovi prstenů od Amazonu. Neodhalují sice tváře postav, ale nabízejí mnoho zajímavých indicií.

Vedle v Netflixu se zase láká na celý rok filmové zábavy. Streamovací služba ukázala souhrnný trailer pro desítky filmů chystaných na následujících jedenáct měsíců. Můžeme v něm vidět i první záběry z blockbusteru The Gray Man, v němž se Ryan Gosling prohání Prahou.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Téma týdne

Plakáty Pána prstenů ukazují nové postavy

Už za sedm měsíců dorazí nejspíš nejdražší seriál všech dob, Pán prstenů od Amazonu. Víme, kolik stojí, že se alespoň zčásti odehrává daleko od Středozemě v Zemi neumírajících a že minimálně jeho první řada ukáže vznik Prstenů moci. Mnoho jsme ale zatím neviděli a neznali skoro žádné hlavní postavy. To mění 23 nových charakterových plakátů. Alespoň teoreticky.

Jelikož na nich nevidíme jedinou tvář, můžeme se nanejvýš kochat velice propracovanými kostýmy (od kostymérky z Jacksonových Hobitů) a hádat, komu asi tak patří. Soudě podle vzhledu jednotlivých šatů, brnění a drženého náčiní na plakátech vidíme nejspíš elfy, lidi z padlého království Númenoru a z Rohanu (kůň na meči), snad i trpaslíka (s velkou sekerou).


Záměrem Amazonu přesně je, abychom hádali a diskutovali. Minimálně jedna postava se zdá zřejmá – na nejtemnějším ze všech plakátů dostáváme první pohled na Saurona. Jelikož ale drží meč a ne palcát jako ve filmech, možná jde také o Pána nazgûlů, Sauronových služebníků. Všechny plakáty jsou k vidění třeba na Instagramu.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Na co jsme zvědaví

Nové filmy Netflixu pro rok 2022

Netflix ukázal trailer na filmy, co letos chystá. Podobně jako v roce 2021 má každý týden vyjít alespoň jeden a nyní jich ukazuje pár desítek. Je mezi nimi i thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem natáčený v Česku, Na nože 2 nebo Enola Holmes 2.

Halo The Series

Akční sci-fi: Skoro sedmnáct let se Hollywood pokoušel legendární herní sérii Halo adaptovat do hrané formy. Teď konečně přichází seriál, který představuje ikonického Master Chiefa, trochu jiný příběh a na první pohled velkolepé zpracování. Více zde.

Texaský masakr motorovou pilou

Horor: Texaský masakr motorovou pilou podeváté. Netflix se pokusí oživit jeden ze základních kamenů žánru hororového slasheru pomocí filmařů, kteří stojí za chváleným thrillerem Smrt ve tměVíce zde.

The Offer

Drama: Hollywood miluje vyprávět o své vlastní historii a minisérie The Offer se má podívat na jednu z jejích nejzásadnějších kapitol – vznik gangsterky Kmotr„Není to jen gangsterka. Je to příběh o rodině. Je to Shakespeare,“ říká Miles Teller v roli producenta Alberta S. Rudyho. Režiséra Francise Forda Coppolu pak ztvárnil Dan Fogler, známý jako Jacob Kowalski z Fantastických zvířat.


Co hýbe světem filmu a televize

Česká verze HBO Max je za rohem: Streamovací služba, která nahradí stávající HBO GO, má přinést především rozsáhlou knihovnu nového obsahu, u vybraných titulů ale také vyšší kvalitu. HBO Max bude v Česku dostupné od 8. března. Více zde.

Korea opět dobývá Netflix: Po úspěchu Hry na oliheň bylo jasné, že skoro každá další novinka z Koreje bude na Netflixu vysoce očekávaná. Velice úspěšnou premiérou se teď může pochlubit zombie horor All of Us Are Dead. Jen za tři dny u něj diváci strávili 124 milionů hodin a vystřelili ho na vrchol týdenního žebříčku popularity.

Režisér Dne nezávislosti nemá rád Marvel: Roland Emmerich, který teď poslal do kin další katastrofický spektákl Moonfall, si nedávno postěžoval na dnešní Hollywood. Úspěch superhrdinských blockbusterů podle něj způsobil, že studia nejsou moc ochotná točit jiné drahé filmy. Jednak tím prý omezují tvůrce s originálními nápady, jednak vychovávají publikum zvyklé na určitý typ příběhu, a jiné pak budou odmítat. Souhlasíte?


Co si pustit o víkendu (nebo jindy)

Vychováni vlky

(VOD: HBO GO, Žánr: Sci-fi, Rok: 2022, Délka: 2 řady, ČSFD)

raised-by-wolves-season-2-hbo-max

Foto: HBO

Seriál Vychováni vlky

Jedno z nejzajímavějších televizních sci-fi posledních let je zpátky. Seriál Vychováni vlky, na kterém pracoval i Ridley Scott, představil zbytky lidské civilizace zničené náboženskou válkou. Na nové, neznámé planetě se věřící na jedné a ateisté na druhé straně snaží přežít. Po tom, co v první řadě několikrát málem selhali, druhá otevírá nový svět. Opačná strana planety je zelenější a živější, ale také plná nebezpečí. Je jednoduše více na co koukat, zásadní ovšem zůstává i zkoumání velkých otázek lidství, rodiny nebo náboženství.

Nula Nula Nula

(VOD: HBO GO, Žánr: Thriller, Rok: 2020, Délka: 8 dílů, ČSFD)

zerozerozero-hbo

Foto: HBO

Seriál Nula nula nula

Minisérie Nula nula nula začíná v Mexiku, postupně nás ale zavede až do Itálie. Sleduje přitom vysoce komplexní systém na pěstování, výrobu, prodej a distribuci kokainu. Jde tak trochu o cestopis, jen místo rozdílů kultur ukazuje odlišné praktiky mafie, místo exotické fauny ukazuje operace kolem bílého prášku, místo malých příběhů místních ukazuje korupci a válku o moc. KmotrSicario a Boj o moc v jednom.

Horizont poznání

(VOD: Netflix, Žánr: Dokument, Rok: 2020, Délka: 102 min., ČSFD)

black-hole-event-horizon-telescope

Foto: Event Horizon Telescope

První skutečná fotografie černé díry

V roce 2019 svět obletěla první fotografie skutečné černé díry. Na jedné straně konečně ukázala fascinující fenomén, bizarnější než jakékoliv sci-fi, na druhé opět zdůraznila otázky o tom, co vlastně o fungování našeho vesmíru víme. Znamená překročení horizontu událostí také překročení fyziky, jak ji známe? Dokument Horizont poznání paralelně sleduje vznik slavné fotografie i práci vědců po celém světě, spolu usilujících o další posun našeho vědění o nejzákladnějších otázkách vesmíru.

A Sun

(VOD: Netflix, Žánr: Drama, Rok: 2019, Délka: 156 min., ČSFD)

a-sun-netflix-2

Foto: Applause Entertainment

Tchaj-wanské drama A Sun

Tchaj-wanské drama A Sun začíná uvězněním mladíka, které způsobí rozkol v jeho rodině. Spíše pomalu a citlivě vyprávěný film se pak ptá, zda se věci mohou v jakékoliv formě vrátit zpět do normálu. Zaměřuje se přitom na vnitřní vývoj postav, zaujme ale také vizuální stránkou plnou krásných barev a poutavých kompozic. To vše dohromady slouží zkoumání témat provinění, trestu, tragédie a vykoupení. (Na Netflixu má film jen anglické titulky.)


Tip týdne

Tečka na závěr. Každý týden vybíráme tip na film či seriál od člena redakce CzechCrunche nebo osobnosti z českého byznysu či kultury, který je zaujal nebo osobně ovlivnil.

Filip Kirschner, spoluzakladatel a COO Applifting

Seriál: Nadace
Proč: V daleké budoucnosti ovládá galaxii mocné impérium. Nová věda jménem psychohistorie (zní to jako obor vysoké školy života, ale vlastně je to aplikovaná sociologie) předvídá pád říše a zánik civilizace. Jaký má tahle událost dopad na mocenskou strukturu říše? Pojetí je vskutku originální, předloze se podobá asi jako startup korporátu. Navzdory tomu však potěší krom nováčků i skalní fanoušky Asimova. Doporučuji všem!“

***

Pro odběr newsletteru CC Watch se přihlaste zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym