Nová hra od českých Amanita Design je mezi nejprodávanějšími na platformách Steam a GOG

chuchel

Foto: Amanita Design

Chlupatá kulička Chuchel je hrdinou oblíbené hry od Amanity

Jedno z nejúspěšnějších herních studií v Česku Amanita Design posbíralo za dobu svojí existence již mnoho cen, především souvisejících s vizuálním zpracováním her, které mají svůj osobitý styl. Za sebou má tituly jako Machinarium, trilogii Samorost nebo Botanicula a nyní postupně proráží s poslední novinkou s názvem Chuchel.

Nová hra vyšla teprve před 2 dny, ale již nyní sbírá pozitivní recenze a také nominace na nejrůznější ceny. Jednou z nich je i prestižní IGF Awards, kde bude kolem 22. března Chuchel soutěžit v kategorii nejlepšího vizuálního zpracování. Hra se navíc za 2 dny dostala na první místo mezi nejprodávanějšími hrami v Česku na platformě Steam, v globálním žebříčku je pak v kategorii logických her na třetím místě a čtvrté místo jí patří i mezi globálně nejprodávanějšími hrami na oblíbeném serveru GOG.com.

macbookair

Přečtěte si takéApple má letos představit nový, levnější MacBook Air

Chuchel je na první pohled velmi jednoduchá logická a adventure hra, která provází hráče dobrodružstvím chlupaté kuličky, jenž se snaží získat co nejvíce svých milovaných třešní. Hra je dostupná na platformách Windows a MacOS za cenu 9,99 dolarů, tedy 206 korun, s tím, že k dispozici je také speciální Cherry edice za 15 dolarů, respektive 309 korun. V druhém kvartálu 2018 by se pak Chuchel měla objevit i na zařízeních iOS a Android, podobně jako ostatní hry od Amanita Design.

01-Chuchel-vs-morning

A i když mají nezávislé hry v rámci České republiky tradici, nezapomíná se ani na tzv. áčkové tituly, které naopak lákají hráče na pokročilejší zpracování, příběh a především svoji rozsáhlost. Mezi posledními je to Kingdom Come: Deliverance pražského Warhorse Studios, které prodalo za prvních 8 dní více než milion kusů a vytvořilo tak obrat kolem miliardy korun. Oproti tomu Machinarium od Amanita Design se prodalo celosvětově již více než 4 miliony kusů.

gogtop

Na zmíněné herní platformě GOG, která se vyznačuje distribucí her bez DRM ochrany (nutného připojení na internet pro ověření), jsou tak aktuálně v TOP5 dvě české hry. To ukazuje na to, jak úspěšní globálně v herním světě dokážeme být.

Vaclav Bedrich

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.