Po akciích, ETF, kryptu či zlatu nově také dluhopisy. Revolut přidává další investiční nástroj

Klienti Revolutu budou moct vybírat až ze 40 firemních či státních dluhopisů, minimální výše investice bude 100 eur či dolarů.

Luboš KrečLuboš Kreč

revolut10

Foto: CzechCrunch/Revolut

Mobilní aplikace Revolut

0Zobrazit komentáře

Ambiciózní britská digitální banka Revolut byla tím, kdo alespoň v Česku během covidu přiblížil investování na burze masám retailových klientů. Na pár kliknutí u něj šlo koupit akcie Applu nebo Microsoftu. Ve snaze měnit se do podoby investiční superaplikace, která konkuruje tradičním makléřským službám i velkým bankám, od té doby nepolevil – a nyní přináší možnost ukládat peníze do dluhopisů.

Podnikové nebo státní dluhopisy, někdy nazývané i jako bondy, patří k velmi konzervativním finančním nástrojům s jasně daným zhodnocením. Jsou tedy vhodné pro klienty, kteří nemají rádi příliš velké riziko a příliš velké výkyvy v hodnotě, což je u akcií nebo krypta poměrně běžné.

„Revolut v současné době umožňuje obchodování s téměř 40 firemními a státními dluhopisy a v následujících měsících plánuje tento seznam rozšířit. Minimální částka pro zahájení investování do dluhopisů je 100 dolarů nebo eur, s fixním poplatkem 0,25 procenta za obchod, minimálně však jeden dolar nebo euro,“ stojí v tiskové zprávě, kterou Revolut rozeslal médiím.

Její součástí byla i data z výzkumu veřejného mínění, který na jaře společnost nechala udělat mezi tisícovkou Čechů, a z něj vyplynulo, že až 27 procent lidí vyhledává co nejbezpečnější formy investic – a právě pro ně mají být dluhopisy vhodná možnost.

„Jsou skvělým způsobem, jak diverzifikovat investiční portfolio, zajistit se proti nejistotě a generovat fixní příjem. Díky vyšším potenciálním výnosům a výhodám diverzifikace nabízejí dluhopisy zajímavou alternativu pro investory, kteří chtějí budovat bohatství a zachovat kapitál,“ uvedl Rolandas Juteika, který má v Revolutu na starost sekci tradingu.

Původem britská neobanka, kterou v roce 2015 založili v Londýně Nik Storonsky a Vlad Jacenko, má po světě přes 40 milionů klientů a v Česku více než 600 tisíc, přičemž o investování je zájem. Dluhopisy jsou nyní k dispozici evropským zákazníkům, kteří mají jinak na výběr z celkem až tří tisíc investičních nástrojů a titulů.

Otevření dluhopisů navazuje na nedávný krok Revolutu, kdy k investicím do populárních ETF přidal i variantu robotických nákupů, což je něco, co v Česku nabízí a propagují služby jako Portu nebo Fondee.

Rubriku Investice podporujíxtb_online-investing_logo_rgb-1jet-investment_logo_srgbjt-bankaamundi