Rick a Morty přišli o hlas. Jejich dabér Justin Roiland jde k soudu, seriál bude pokračovat bez něj

Justin Roiland, spolutvůrce sci-fi hitu Rick a Morty, čelí obvinění z domácího násilí. Seriál bude pokračovat, ale bez něj.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

rick-a-morty-1

Reprofoto: IGN/YouTube

Seriál Rick a Morty bude pokračovat bez jednoho ze spolutvůrců

0Zobrazit komentáře

Justin Roiland od začátku dával hlas Rickovi i Mortymu ze slavného seriálu. To se ale změní kvůli obviněním vůči němu. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit.

Rick a Morty patří mezi nejoblíbenější animované seriály posledních let, s jeho tvůrci je to ale složitější. Dan Harmon v roce 2018 přiznal, že se choval velice nevhodně vůči jedné dámské kolegyni a v dlouhé omluvě do detailu popsal, co vše udělal špatně. Zatímco Harmonova oběť, scenáristka Megan Ganz, jeho omluvu nakonec přijala, v posledních dnech se objevilo obvinění směřované vůči jeho kolegovi Justinu Roilandovi.

Roiland, který namluvil postavy Ricka i Mortyho a na seriálu se podílí i v dalších směrech, byl už v roce 2020 zatčen a obviněn z domácího násilí. Tvrdil, že je nevinný, zaplatil kauci a celá záležitost se odložila na letošní rok. V dubnu má proběhnout první fáze soudních jednání, o čemž nedávno informovala televize NBC News. V reakci na to se ozvalo několik dalších potenciálních obětí, Roiland byl osočen také z predátorského chování vůči neplnoletým.

Televize Adult Swim, pro níž Rick a Morty vzniká, nedlouho poté oznámila, že s Roilandem kvůli tomu ukončila spolupráci. Animovaný hit má přesto pokračovat i do budoucna, jen hlavní postavy budou mít nové hlasy. Komediální sci-fi koncem minulého roku dostalo šestou řadu, pracuje se na sedmé a v plánu jsou minimálně ještě tři další.


Co ukazují trailery

Dungeons & Dragons

Někteří berou Dungeons & Dragons, deskovou hru na hrdiny spočívající ve vymýšlení epických fantasy dobrodružství, velice vážně. Ty nejspíš chystaná hollywoodská adaptace zvlášť nepotěší. Jak ale popisujeme v článku k humorně laděné novince, zásadní částí hraní si na hrdiny je nakonec také zábava – a té film slibuje míru bohatou.

The Last of Us (třetí epizoda)

Zatímco první dvě části The Last of Us se velice úzce držely příběhu herní předlohy, třetí představí něco výrazně jiného. A jelikož jsme v redakci měli možnost ji vidět, můžeme zmínit, že dost možná půjde o jednu z nejlepších televizních epizod za celý letošní rok.

Velryba

Velrybu, komorní drama režiséra Wrestlera či Černé labutě Darrena Aronofskyho, jsme v newsletteru Watch už párkrát zmínili. Teď ale víme, že snímek o extrémně obézním muži, který po těžkých životních zkušenostech hledá cestu ke své odcizené dceři, dorazí i do českých kin. A díky hereckému výkonu Brendana Frasera na něj bude stát za to vyrazit.

Víly z Inisherinu

V zahraničí už nová černá komedie Martina McDonagha, režiséra V Bruggách, stihla vznést vlnu uznání a posbírat několik filmových cen jako tři Zlaté glóby. Teď příběh o rozpadu dlouholetého přátelství, který zajímavým úhlem nahlíží na témata smrtelnosti a toho, co po sobě zanecháme, dorazil i do českých kin. Kromě chytrého scénáře a herectví Colina Farrella či Brendana Gleesona na něm zaujme malebné prostředí irského venkova.


Co hýbe světem filmu a televize

Druhý Avatar je nezastavitelný

Ačkoliv si někteří nebyli jistí, jak velký zájem dnes diváci o Cameronovy modré mimozemšťany mají, Avatar: The Way of Water za šest týdnů v kinech vydělal už přes dvě miliardy dolarů. To se v historii podařilo jen pěti dalším filmům. Rekordy atakuje také v Česku. A tvůrci začínají lákat na už natočené druhé pokračování.

Mezi nominovanými na Oscara jsou i Češi

Filmová Akademie letos přišla s pár překvapeními. Kromě toho, že v kategorii nejlepší režie opět není jediná žena, především tuzemské publikum zaujme úspěch válečného dramatu Na západní frontě klid, na němž pracovala i řada Čechů. Viktor Müller a Kamil Jafar pak mají šanci získat zlatou sošku za vizuální efekty (byť v konkurenci druhého Avataru tato šance příliš vysoká není), Linda Eisenhamerová může být oceněna za masky a Viktor Prášil za zvuk.

Prima chystá novou streamovací službu

Televize Prima v Česku už nějakou dobu provozuje streamovací službu iPrima, na únor chystá ale velkou revitalizaci pod názvem Prima+. Kromě nového uživatelského prostředí se pracuje také na původním obsahu v řádu desítek titulů. Ředitel Primy Marek Singer chce do obsahu v horizontu tří let investovat až miliardu korun. Více zde.

Z vedení Netflixu odstoupil spoluzakladatel

Reed Hastings oznámil, že se vzdává postu spoluředitele Netflixu. Ve firmě zůstane, ale jako předseda představenstva, zatímco vedení se spolu se stávajícím Tedem Sarandosem ujme Greg Peters. Mediální obr zároveň oznámil pozitivní finanční výsledky a chystá se zakročit proti sdílení účtů. Více zde.


Co si dnes pustit

Terapie pravdou

Apple TV+  |  Komedie/Drama  |  2023  |  1 série  |  ČSFD

shrinking-harrison-ford-apple-tv

Foto: Apple

Seriál Terapie pravdou

Tvůrci hitu Ted Lasso zkoušejí novou komedii, tentokrát ale hlavní postavou není věčný optimista. Jimmy je psychoterapeut, který se snaží vypořádat se smrtí své manželky – začne svým pacientům narovinu říkat, co si myslí. Třeba hned v první epizodě přikáže ženě, co k němu chodí, opustit manžela. Nadšení z fotbalového seriálu se zde nejspíš opakovat nebude, postavy, humor i témata ale zaujmou a pobaví. A Harrison Ford jako starší psychoterapeut je tradičně skvělý.

Král komedie

HBO Max  |  Komedie/Drama  |  1982  |  109 min.  |  ČSFD

the-king-of-comedy-martin-scorsese-robert-de-niro

Reprofoto: MrEdcar007/YouTube

Film Král komedie

Král komedie patří mezi méně známé filmy Martina Scorseseho, ne ovšem kvůli jeho kvalitě. Antihrdinou je zde Robert Pupkin, který se chce stát slavným a je ochotný proto jít klidně i daleko za hranu zákona, když ho jeho idol odmítne. Kritika síly médií značně zasáhla mezi jinými i režiséra Todda Philipse, pro něhož se Král komedie stal jednou z hlavních inspirací u psaní Jokera. Roberta De Nira dokonce obsadil ve velice podobné roli jako v původním filmu.

Výjimečná právnička U Jong-u

Netflix  |  Komedie/Drama  |  2022-dnes  |  1 série  |  ČSFD

extraordinary-attorney-woo-netflix

Reprofoto: Netflix Asia/YouTube

Seriál Výjimečná právnička U Jung-u

Výjimečná právnička U Jong-u patří mezi korejské tituly, které mimo svou zemi původu příliš neprorazily, ale měly by. Sleduje mladou, v oboru práva velice nadanou ženu s poruchou autistického spektra. A bude to jeden z nejvíce okouzlujících seriálů, které jste za dlouhou dobu viděli. Jak díky samotné postavě hrdinky a jejímu životu, tak díky případům, co řeší. Reflektují mnoho různých problémů v současné (korejské) společnosti a vyjadřují se k nim s citem.

Smrt panen

Prime Video  |  Drama  |  1999  |  97 min.  |  ČSFD

virgin-suicides-sofia-coppola-kirsten-dunst

Reprofoto: HD Retro Trailers/YouTube

Smrt panen

Celovečerní debut Sofii Coppoly, odehrávající se ve Spojených státech sedmdesátých let, sleduje magické období dospívání, kdy zažíváme první lásky, které nám v paměti zůstanou na celý život. Platí to i pro skupinu kluků, okouzlených pěti dívkami z rodiny Lisbonových. Smrt panen ale není ani zdaleka klasický romantický příběh, který prostě končí se začátkem dospělosti. Ve snové atmosféře ukazuje probouzející se citový život hrdinů a hrdinek v boji s dospělými, jejichž archaické způsoby mají tragický dopad.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

1. The Last of Us

2. Wednesday

3. Zlatá devadesátá

4. Fauda

5. Dobré ráno, Brno!

Nejsledovanější filmy:

1. Babylon

2. Víly z Inisherinu

3. Avatar: The Way of Water

4. Čung_E

5. Menu

(Obsah byl vytvořen ve spolupráci s ČSFD.)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym