Strážci galaxie, ale také práv zvířat. Režisér filmu James Gunn dostal ocenění od organizace PETA

Americká organizace bojující za práva zvířat Jamesi Gunnovi dala cenu za způsob, jakým ve třetích Strážcích galaxie zobrazil experimenty na zvířatech.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 3

Foto: Falcon

Mýval Rocket ve filmu Strážci galaxie: Volume 3

0Zobrazit komentáře

Režisér James Gunn dostal cenu za zobrazení pokusů na zvířatech ve Strážcích galaxie. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Před týdnem do kin zamířili třetí Strážci galaxie, kteří mají sloužit coby vyvrcholení příběhu sympatických vesmírných žoldáků. Prozatím snímek v kinech získává ucházející příjmy, od kritiků se mu dostalo ucházejících hodnocení a diváci jsou z většiny spokojení. Kdo je ale naprosto nadšený, je PETA, americká organizace, která bojuje za práva zvířat.

Jedna z hlavních dějových linek Strážců Galaxie: Volume 3 totiž pojednává o vzniku inteligentního mývala Rocketa. V průběhu obou předchozích filmů často zaznívalo, že je výsledkem hrůzných laboratorních pokusů, nový film ale celou operaci přímo ukazuje. PETA za zpracování jeho příběhu režisérovi a scenáristovi Jamesi Gunnovi dala cenu Not a Number One Award za odstrašující zobrazení krutosti na zvířatech.

Režisér, scenárista a producent James Gunn

„Prostřednictvím Rocketa dal James Gunn tvář, jméno a osobnost milionům zranitelných zvířat, která procházejí laboratořemi, zatímco se bavíme,“ řekla viceprezidentka PETA Lisa Langeová. „PETA Strážce oceňuje jako nejlepší film o právech zvířat letošního roku za to, že je divákům představuje jako jednotlivce a říká, že to, že na nich můžeme experimentovat, neznamená, že bychom měli,“ dodala.


Co ukazují trailery

Oppenheimer

„Chcete mi říct, že možná zničíme Zemi?“ zaznívá ve druhém velkém traileru Oppenheimera. Tříhodinová novinka Christophera Nolana pojednává o vzniku atomové bomby a slibuje jeden z nejnáročnějších projektů v režisérově kariéře. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Disney+ je v problémech

Ještě relativně nedávno se mluvilo o propadu uživatelů Netflixu a blížícímu se momentu, kdy ho Disney+ překoná. Zatímco první ale opět pomalu roste, Disney+ už ve druhém čtvrtletí v řadě ztratilo předplatitele, tentokrát dokonce čtyři miliony. Většina ztráty pochází z Disney+ Hotstar, extrémně levné verze služby dostupné v Indii a dalších jihoasijských zemích.

Důvodem je pravděpodobně ztráta práv na vysílání kriketu, který je v Indii masivně populární, pár set tisíc předplatitelů ale Disney+ ztratilo i v Severní Americe. Ředitel firmy Bob Iger řekl, že budou uváženější ve schvalování tvorby nového obsahu a vybrané tituly začnou licencovat třetím stranám tak, jako se to už mnoho dekád děje v televizi.


Co si pustit

Světlo naděje

Disney+  |  Historický  |  2023  |  8 epizod  |  ČSFD

a-small-light-disney

Foto: Disney

Minisérie Světlo naděje

Z traileru působí Světlo naděje možná příliš pateticky, minisérie o Miep Giesové ukrývající Anne Frankovou a její rodinu před nacisty se ale dočkala nadšeného přijetí kritiky i diváků. Tvůrci heroismus svých skutečných postav zprostředkovávají komplexně, přecházejí při tom od tichého vzdoru k čirému děsu a ohromující odvaze. Bel Powleyová je v hlavní roli úchvatná. Světlo naděje se natáčelo i v Hradci Králové, Praze na Malé straně a Josefově.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.